şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: opera)
  • (bkz: web browser)
  • an itibariyle yasaklı sitelere kolayca ve hızlıca erişebilen web tarayıcı.
  • 15 yıldan fazla bir süredir ana tarayıcı olarak kullandıığım, bir çok değişik özellikleri bulunan tarayıcı. kendi içerisinde vpn de eklemişler.

edit: düzeltme
  • vpn özelliği problemli olan tarayıcı.
    bazen server a bağlanamıyor, bağlansa da aylık belli bir download dan sonra hız aşırı düşüyor ve vpn kullanılamaz hale geliyor.
  • --- şimdi reklamlar ---

opera varken chrome kullanılmazmış bunu anladım. sade arayüzü, soldaki uygulamalar menüsü gibi özellikleri gerçekten çok kullanışlı. bir kere indirin deneyin pişman olmazsınız.

--- şimdi reklamlar ---
  • bir web browser'da olmasını gerekli gördüğüm asgari özelliklerin tümünü default olarak bünyesinde barındıran browser'dır.

-- speed dial
    sık girdiğiniz ya da gireceğiniz sitelerin sürekli elinizin altında bulunmasını sağlar .

-- dahili reklam engelleyici.
    ne hız bakımından ne sağ tıklayıp istediğin herhangi bir öğeyi engelleyebilme bakımından, ne de adblock warning removal'ın etkili çalışması bakımından kesinikle bir ublock origin değildir.
    ama reklam engelleyicisi var mı var işte.

--vpn

ileri demokrasili, bol özgürlüklü ülkemizde wikipedia bile engelli siteyken lazım oluyor bu.
    vpn'si de bir cyberghost vpn değil stabilite olarak, bir bakıyorsun süper hızlı, bir bakıyorsun yerlerde sürünüyor hız. yani bu özellik de bana göre, 'var mı var işte' tarzından öteye gitmedi.

-- snapshot
    girmiş olduğunuz sayfanın herhangi bir yerini herhangi bir boyutta ekran görüntüsü olarak kaydetmeniz için çok kullanışlı. sol üst köşedeki menu butonunu tıklayıca açılan listede var.

-- stand alone kurulum
    portable kurulum da diyebiliriz. opera'da beni en bağlayan özellik budur. bilgisayarına format mı atacaksın ? portable kurulum yaptığın klasörü başka bir diske taşı, formattan sonra yine c diskine at, her şey yerli yerinde. ya da flash bellekte taşı web browser'ını, istediğin bilgisayarda kullan.
    speed dial'daki siteler, yer imleri falan aynen kalıyor da, kayıtlı şifreler gidiyor ama. onu da artık kayıtlı şifrelerin olduğu yerden kopyalayıp bir word dosyasına atın, işinize yarar.
  • kullanmayanın pişman olduğu harika bir browser. menüsü sol üstte karıştırmayın.