şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir komplo teorisi üzerinde kafa yoran bir film. sırf böyle bir film çekildi diye "ay yolculuğu sahteymiş abi yea" demek insafsızlık tabi, ama yine de "böyle bir şey olabilir, belki olmuştur da" dedirtiyor.
  (bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
 • ruslarla aralarını yeniden kızıştırmak istediği film. tamam şimdi rusya zamanında iyi çakmış ve iyi hamle yapmış. sen üzerine koyup + adam çıkartmak istiyorsun da onu bile yapamıyorsun. yanılmıyorsam gerekli teknoloji için filmde 70'leri beklemek gerekiyor diyordu.

  bir ekip de bunu hızlandırmanın sahte yolunu arıyorlar.

  --- spoiler ---

  kubrick abimizle görüşüyorlar sözde imza alıyorlar da amaç kubrick abinin o uzay filmlerini nasıl çektiği ve hangi teknikle çektiği.
  --- spoiler ---

  devamlı makyajlama peşinde koşan amerika'nın bu yaptıkları milleti tamamen keriz yerine koymak. sokaklarda milyonlarca insanın anlamsızca sevinmesi vs.

  ruslara saygım var. adamlar ayak basmasa bile uzaya çıkmayı denediler. onlar da o süre zarfında ancak o kadar olabileceğini biliyordu.

  tabi film güya her yerde kamera var ve gün gün neler olduğunu nasıl olayların aktığını gösteriyor. bazı yerleri de iyi anlatmış. tabi böyle bir şey olmuşsa veya olması istenirse ayarında bir film. merak edenler izleyebilir. o zamanın photoshop işini de görebilirsiniz. bildiğin somut olarak filtre ve efekt kullanıyorlar. aynısını da enteresandır jfk'yi sözde öldüren eleman için yapmışlardı.

  filmde kullanılan bazı materyallerin kaynak yerleriyse,

  jfk presedential library - rice university speech 1962
  nasa arşivleri 1965-1969 arası
  youtube.com

  diğer materyaller olarak da,

  imgur
  flickr
  russiatrek
 • çekimleri hoşuma gitti, hikaye olarak fazla orjinal bir hikayesi yok, ay'a çıkılmadı komplosu üzerine bir film, ama burada yaklaşımları da ilginçti, farklıydı

  --- spoiler ---

  aya sahte inişi kendilerinin projelendirmeleri, çekmeleri halletmeleri değişikti.

  --- spoiler ---

  komplo filmlerinde genelde neden sahte olduğuyla ilgilenilir, bunda nasıl sahte olduğunu anlatıyor özetle. izlenebilir bir film