şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: arma cold war assault)

    codemasters ve bohemia interactive’nin yolları ayırmasından sonra operation flashpoint ismi codemasters oyunlarına kalmış, asıl geliştirici olan bohemia interactive oyununa arma ismini vermek zorunda kalmıştır. zamanın arma oyununun atasıdır, yabancı oyuncular arasında da maçası sıkı türk oyuncular arasında da armanın en güzel oyunu kabul edilmektedir. çok güzel içine çeken havası vardır oyunun öyle ki gecenin bi köründe arazide giderken bir an da tank mermisi yanınızda patlayınca korkudan mouseyi fırlatırsınız.
  • bohemia interactive tarafından geliştirilen ve codemasters tarafından 2001 yılında yayınlanan taktiksel savaş simülasyonu. günümüz arma oyununda bulunan hemen hemen her şey bu oyunda da bulunmakta. yayınlandığı tarihe bakılırsa aslında devrim niteliğinde 3 farklı büyük haritaya, tps-fps değişebilir kameraya, 50'den fazla kullanılabilir araca (tankından helikopterine hatta gemisine kadar) ve oldukça gelişmiş yapay zekaya sahip.

    soğuk savaş zamanında amerika ve sovyetler arasında girilen askeri mücadeleyi anlatıyor. hikaye modunda 4 karakterin gözünden oynuyoruz: david armstrong(bkz: yüzbaşı), robert hammer(bkz: tank komutanı), sam nichols(bkz: pilot), james gastovski(bkz: özel kuvvetler). isimlerinden de anlaşılacağı üzere oyun boyunca hem takımı yönetiyoruz, hem tank sürüyoruz hem de helikopter kullanıyoruz.

    bunların dışında oyun içerisinde çeşitli rütbe ve roller var, bunlar soldier,machine gunner, at soldier, medic, spetnaz, sniper ve officer. oyunun yönetim menüsü kısmen de olsa m&b warband'ı andırıyor, eğer aşinalığınız varsa kolayca öğrenebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap