şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sovyet denizaltilarini cali karteli'ne satmak isteyen 3 cengaverin kendileriyle ve onlari sorusturan ajanlarla yapilmis mulakatlardan olusan oykusu. efsane. inanilmaz.

  trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ct6hxdt_yqm
 • kusursuz bir belgeseldir. karatkerlerin inanilmaz yasamlarina tanik olmak adina izlenmesini tavsiye ederim.
 • sahalarda görmek istediğimiz güzel bir belgeseldir.

  sovyetler birliğinin nasıl bir karton kale olduğu ve dünyanın aslında nasıl döndüğünü gösteren son derece kaliteli ve akıcı bir yapım.
 • çok başarılı belgesel.. filmi çekilirse o da zevkle izlenir..
 • kendini kahkahalar attıra attıra izleten belgesel. eğer anlatanlar bazı kısımlarını abartmıyorsa, yaşananların gerçek olması daha da komik duruyor. hikaye fıkra gibi; bir miamili işadamı, bir kübalı casus ve bir rus gangsteri kolombiyalı cali karteli için silah kaçakçılığı yapmaya başlarlarsa...

  --- spoiler ---

  pablo escobar taklidi yapıp rus mafyasına kokain bayiliği vermek,

  askeri helikopterle şehir merkezine inip ellerinde torbalarla alışverişten dönen bir teyzeye yol sormak,

  saunada sovyet askeri yönetiminin silah kaçakçılarına satılık nükleer silah önermesi,

  gizli sovyet denizaltı üssüne girip denizaltı komutanı ile denizaltıların önünde fotoğraf çektirmek,

  seni arayan polis teşkilatının merkezine kartpostal atıp "beni neden gelip tutuklamıyorsunuz?" diye polisleri trollemek,

  ve diğerleri...

  --- spoiler ---
 • biz de işyerinde iş bağlayınca seviniyoruz. 3 yıl anlatıyoruz. adamlar dünyayı alıp satmış, dünyayı. çok iyi belgesel.
 • yaşananları birebir anlatan bir film çekilse, izledikten sonra hassiktir lan amma abartmışlar diyeceğiniz olayları hem kahramanların kendi ağzından hem de operasyonu yürüten devlet yetkililerinin ağzından dinledikçe “hassktir lan” diyorsunuz. gerçekten inanılmaz!
 • uzun zamandır bu kadar güldüğüm bir şey izlememiştim. ne hayatlar var arkadaş.

  tarzanla arkadaş olmayı isterdim.

  daha en başta new york itfaiyesiyle ilgili sözleri yardı. saunadan çıkıp "think about it" demesi aklıma geldikçe hala gülüyorum.
 • denizaltı satın almak isterken pablo escobar kimliği ile moskova'ya gidip ruslarla kokain pazarlığı yapacak kadar uçmuş bir grup gangsterin hikayesi. size ne kadar kokain lazım, sorusuna, rus mafyasının 50 kilo yeter demesine ve çakma escobar'ın taşak mı geçiyorsunuz, tepkisine yarım saat güldüm. belgeseli bu kadar eğlenceli kılan aslında elemanların yıllar sonra hikayeyi anlatırken çok eğlenebiliyor olmaları.

  --- spoiler ---
  tony'nin cali karteli'nden 10 milyon dolar tokatlayıp kaçması ve sonra yetinmeyip geri kalan 20 milyonu almaya çalışması ayrıca komikti.
  --- spoiler ---
 • gerçek hayatta grand theft auto oynayanların hikayesi. izleyiniz. *