şükela:  tümü | bugün
 • klasik masal hareketidir.

  ozellikle uyuyan guzeli prens operek uyandirmistir, bir de tabii pamuk prensesi de bir baska prens operek uyandirmistir.

  bunun yaninda uyumasa da kurbaga olan bir prensi bir prenses operek.. hmm.. morfoza ugramasini saglamistir.

  opmek temasi masallarda gayet cok islenerek sevginin gucu temasi uzerinde durulmaya calisilmis, cocuklara kucuk yastan bu islenmeye calisilmistir. veya bazi kucuk kizlar bu masali romantik bile bulabilmektedirler, o yasta bi de...

  e tabii sabahlari annenin odaya girip elinde tuttugu kahvalti tepsisi ile "uyan sabah oldu" diyerek yanagimiza kondurdugu opucuk de bambaskadir.*.
 • doverek uyandirmak kadar etkin olmasa da daha sevilen bir yöntemdir.
 • optugunuz eger artik kulaklari sagir olmu$ bir cocker spaniel ise, kopegin yaklastiginizi gerek sagirliktan gerek ya$liliktan* hissetmeyerek opme aninda "bissss" diyerek uykusundan sicramasina, hatta allah muhafaza yuregine inmesine sebep olabilecek bir sevecenliktir.

  once el burnuna dogru uzatilir ve kopek kokunuzla uyandirilip ondan sonra opulurse daha leziz sonuclar dogar; cunku kopek "aa sen mi geldin" diyerek sirt ustu donecek, arka bacaklarindan ustte olani kaldirip gobegini acacak, kisa kuyrugunu tikitikitiki sallayarak kendisini isirmaya sizi adeta ki$kirtacaktir.

  uyku sersemi hayvani isirmayiniz. yaziktir. onun yerine burnunun iki yanindaki patates kroket biciminde ve hatta tadinda olan lop etleri minciklayabilir, tutup cekerek cork diye opebilirsiniz.
 • opmeye yeltenilen kimse sevgili ise, uykudan uyanma esnasinda uzakdogu sporlari yapma egilimli biri olmamasina dikkat edilmelidir.
 • ben sunu çok iyi biliyorum ki, sabah sabah bana yapilabilecek en tehlikeli davranis. tanri beni sabah uyandirmak zorunda kalanlara eyüp sultan sabri versin, amin.
 • bir güne güzel başlama yolu
  (bkz: opulerek uyandırılmak)
 • benden size çok uykusu olan bir abiyi öpme tekniği tavsiyesi:
  1-üstüne atlamayın bundan ya yere atılarak ya tekme yiyerek siz zararlı çıkabilirsiniz.
  2-cok içten öperek'hadı canım uyanman lazım işin var' dersenizde ya bi siktir git işitebilirsiniz
  3-eğer iyi gününde olduğunu tahmin ediyorsanız sadece hafifçe yanağından öpünüz daha sonra biraz uzaklaşarak bağırarak uyandırmanız en akıllıcası olur..
 • en guzel uyandirilma bicimi
 • bir insanın başına gelebilecek en güzel şey, hele hele bir de bunu yapan sevgiliyse tadından yenmez, sevgili öptükçe naz yaparsınız, biraz yanağınızı sağa çevirirsiniz ordan da öpsün diye, o yetmezse diğer yanağınızı çevirirsiniz, sevgili öper hep....bu şekilde uyandırılmaya can kurban.