şükela:  tümü | bugün
  • valla kim ne derse desin adamlar iyi hizmet veriyor.
    nerdeyse tüm istasyonlarında ücretsiz çay ve neskafe ikramı var.
    hatta ege'de bazı istasyonlarında konsantre limonata ve vişne suyu da gördüm.
    tuvaletleri temiz.
    tuvalet kağıdı, el kurulama kağıdı, el sabunu (köpüklü) tam.
    klozetlerinde hijyenik olsun diye birçok istasyonda manuel ya da otomatik tek kullanımlık klozet örtüleri var.
    95 oktan yakıtları tek silindirli traktör sesli motosikletimde kerkinme, tekleme yapmadan sorunsuz tükeniyor.
    hatta 97 oktan full force'da çok az da olsa fark edilir hızlanmalar görünüyor.
    yapı kredi kartı'nın paro özelliği sayesinde 50liralık her benzin alışımda 50krş puan veriyor.
    pompacılarını iyi bir eğitimle standarda oturtmuş sanırım, hepsi motosilet sürücülerine karşı kibar ve nazik.
    eyyorlamam bu kadar olup özellikle çanakkale bolayır'da eceabat yönündeki istasyonuna selam ediyorum.
    adamlar tuvalet kapısını bile otomatik sensörlü yapmışlar müthiş...
  • bu adamlar için çevreye zarar veriyor demişler, duygu sömürüsü yapıyor demişler, benzinine mazotuna bok gibi demişler, şehitlik düzenlemesi yapmış da hava atıyor demişler. ulan sizin gibi insanlar hiçbir şeyi haketmiyor ya. tuvaletleri pırıl pırıl evet, ağaçlandırma kampanyaları yaptılar, sosyal sorumluluk muhabbetine birsürü şey yaptılar. hala yaranamadılar. be pezevenk onlar benzini satarken çevreyi kirletiyor da sen arabana o benzini koyup basıp giderken çevreyi kirletmiyor musun. adamlar hadi sıçtı diyelim çevreyi kirletiyorlar, öbür taraftan toparlamaya çalışmalarının nesi kötü? po napıyor bp napıyor shell napıyor? zaten yerli firma. pompa fiyatları çok az da olsa diğerlerinden yüksek ama canavar gibi yakıtı var, hizmet on numara, reklam marka bilinirliği müşteri sadakati uçmuş lider firma işte. olabilir kötü anılar kötü deneyimler yaşamıştır insanlar ama bunu yaşamadan sırf şehitliği düzelttiler diye bok atmak da biraz şov bence.
    tanım:
    çok aşırı ekstrem bir durum yaşamadıkça müşterisi olacağım akaryakıt dağıtım firması
  • uzun yolculuğun vazgeçilmezi.

cumartesi günü yolculuk yaparken fark ettim, yolda giderken tuvalet veya market ihtiyacı olunca "benzincide duralım" demiyorum direk "opet'de duralım" diyorum.

yürüttükleri temiz tuvalet politikası ve güleryüzlü hizmet prensibiyle ciddi bir marka bağlılığı yaratmışlar, bir kez daha görmüş oldum.
  • ıstediğim zaman istediğim yerde sıçabiliyorsam senin sayendedir opet. iyi ki varsın *
  • kafası güzel pompacılara,
    dansöz gibi kıvırtan istasyon sahiplerine,
    umursamaz müşteri hizmetlerine sahip olan firma

yaşanan olay,
    26 ağustos tarihinde bahsi geçen istasyonun x nolu pompasından diesel motor aracıma benzin dolumu gerçekleşmiştir. durumu farketmemem sebebi ile yaklaşık 15 km kadar devam ettim ve aracımın arızalandığını farkederek sağa çektim. fişimi kontrol ettiğimde benzin koyduklarını gördüm. bunun üzerine gece geç vakitte ıssız bir yolda kalmış olmam sebebi ile aracımı tanıdık bir ustamın yardımı ile çekici vasıtasıyla tamirciye çektim. istasyonun müdürü olduğunu söyleyen x isimli bey öncelikle yardımcı olacaklarını belirtmesine rağmen, işi sigortacılarına devretmiş, daha sonrasında telefonlarıma dahi çıkmamıştır. o günden bugüne kadar (19 eylül) bu istasyonun sözde yetkilisi bu kişi beni canımdan bezdirmiştir. sigorta şirketi ise yakıt almış olduğum aracın plakası ile fişte yazan plakanın farklı olması sebebi ile hasarı karşılamamaktadır. pompacı hem farklı araç plakası girmiş hem de yanlış yakıt dolumu yapmıştır. %100 hatalı olan istasyon olmasına rağmen, kamera kayıtlarına dahi açıkça görülmesine rağmen, aracımda oluşan 1050 tl'lik masrafı artık bu insanlarla daha fazla uğraşmak istemediğim için kendim karşıladım. bu tarz insanlar ve firmalar marka bilinirliğinizi ve güvenilirliğinizi kötü etkileyeceği gibi, kendim başta olmak üzere, etrafımdaki herkesin opet'ten alışveriş yapmasını engelliyorum ve var olan opet kredi kartımı iptal ediyorum. elimden geldiği kadarıyla da her türlü sosyal ve fiziksel ortamda firmanız ile ilgili kötü yorumlarda bulunuyorum. artık bu olayla ilgili olarak mağduriyetimin giderilmesi gibi bir umudum olmamakla birlikte, özellikle bu istasyon olmak üzere, firmanızı her türlü ortamda şikayet edeceğimi bilin istiyorum.
  • alafranga tuvaleti olmayan misafir evinde zıçmaya (üşenmeden) her gün gittiğim benzinlikti geçen sene.

(bkz: otellerde böyle hizmet yok)

edit: nickim opet değil opeth'i kastetmektedir.\m/
  • opet kart denilen zıkkıma verdikleri verecekleri zaten üç kuruş puan, hadi o tamam. 5 lira, 10 lira toplamışız bir şeyler. mesaj geliyor 31 ocak'a kadar harcamazsanız silinecek diye. hadi o da tamam. harcayalım diyorsun, istasyon diyor ki "kartınız bloke olmuş". görsen sanki kredi kartı anasını satayım, bak bak bloke olmuş. açtırmak için 444 bilmemneyi arayacakmışız. hadi o da tamam amk.

arıyorsun 444'ü, bütün bilgilerini alıyor diyor ki "kartınız bloke olmuş. çünkü 12 saat içinde birden fazla kez yakıt alınmış". lan gerekçeye bak. allah aşkına kart bloke ettirecek gerekçeye bak yahu. 12 saat içinde birden fazla yakıt almışım, lan ne büyük kabahat. ankara'dan bodrum'a giderken tavana yedek tank mı bağlayayım, 12 saati geçsin diye 50 km/s ile mi gideyim, 8 saat süren yol için 4 saat mola mı vereyim ne yapayım ha?

sırf şehirlerarası seyahat de değil. 10 dakika içinde bir pompadan lpg alıyorum, öteki pompaya yanaşıp benzin alıyorum, ikisini de ayrı ayrı çektiriyorum. ne yapayım, lpg aldıktan sonra gidip benzini ertesi gün mü alayım?

kabahate bak, 12 saat içinde birden fazla yakıt alamıyormuşuz arkadaş. açtırmak için de yeni plaka çıkarır gibi kimlik fotokopisi, ruhsat fotokopisi, yok bilmemne yollayacakmışız. kazandığımız kazanacağımız hepi topu 7 lira puanı harcamak için 20 liralık fotokopi ve kargo masrafı ile evrak yolliycaz. o da niye? 12 saat içinde ikinci kere yakıt aldın diye.

hayır 2017 yılında bir sistemin aynı plakalı aracın yakıtı ankara'da aldıktan 3 saat sonra afyon'da, bir 3 saat daha sonra muğla'da yakıt alıyor olmasını sahtekarlıktan önce "hmmm uzun yol yapıyor galiba" diye düşünebilmesi çok mu zor? 3 saatte bir farklı şehirlerden depo doldurduktan sonra depodaki lpg'yi ne yapıyor olabilirim oğlum ben? ya da bu sistemler 10 dakika içinde aynı istasyonun iki ayrı pompasından lpg ve benzin alınıyor olmasına mantıklı açıklama getiremiyor mu acaba? açılmayacak derecede bloke ettiriyor? ha canım?

kırdım attım kartlarını da, puanlarını da. sokayım puanına.
  • yoldaki diğer markalara göre daha temiz tuvaletleri olan benzinci. bp'den vazgeçmeyen birisi olarak sırf tuvalet molası için opetlerde duruyorum.
  • ankara-istanbul yolu üzerindeki ihtiyaç molası durakları içinde, açık ara en iyi ve temizi. shell, bp vs tuvaletlerini hiç anlattırmayın bana.
  • şikayet edecek merci bulamadığım akaryakıt şirketi.

24 mart'ta mazot almak için evime yakın bir bayisine gittim. pompacı daha önce de defalarca yaptığı gibi "fiş lazım mı abi?" dedi. tabi ki lazım dedim ve mazotumu, fişimi alıp opet şikayet hattını (4446738) aradım. istasyon adını vererek istasyonun bana defalarca fişsiz akaryakıt satmayı teklif ettiğini, bir keresinde satıştan sonra fiş istediğimde 10 dakika bekletip başka bir pompadan benim plakamla işlem yaparak fiş çıkardığını vs. anlattım. maliyeye şikayet etmek yerine opet'e şikayet ettiğimi, kendilerinin bu sorunu çözeceğini düşündüğümü söyledim. karşıdaki insan "şikayetinizle ilgilenicez" gibi bir şeyler söyledi ve telefonu kapattık.

perşembe günü tanımadığım bir numaradan çağrı aldım. arayan şikayetime konu olan bayi idi. adam "şikayetinizi bir de size sorayım diye aradım" dedi. ben gerekeni anlattım. bayinizde defalarca fişsiz akaryakıt satışı teklif edildi dedim. "satış yapan pompacıyı uyardık, bir daha yaparsa kovacağız" dedi. fazla yorum yapmadım ve telefonu kapattım.

en son dün yani 26 mart cuma öğleden sonra yine opet'ten aradılar. telefondaki kadın "şikayetinizle ilgilenildiğini ve memnun olduğunuzu görüntülüyorum" gibisinden bir şeyler söyledi. ben daha fazla dayanamadım ve yaptıkları saçmalıkları yüzlerine vurdum:

- ben sizi arayıp şikayette bulunuyorum ve dün bayi beni arayıp "arkadaşı bulup kulağını çektik. bir daha yaparsa kovacağız" diyor. bu mu bahsettiğiniz memnuniyet? ben size sonucundan memnun olacağım herhangi bir talep iletmedim. vergi kaçırmak için yapıldığını düşündüğüm bir iş konusunda sizi uyardım. siz de benim iletişim bilgilerimi şikayet ettiğim bayiyle paylaştınız. bu adam beni dolaylı olarak veya doğrudan tehdit etse bunun sorumluluğunu nasıl taşıyacaktınız?

- bayi arkadaş bir de kendisi bilgi almak istemiştir de o yüzden numaranız verilmiştir.

- müfettişleriniz veya denetmenleriniz arayıp gerekli soruları bana sorar, cevabını da bayinizle paylaşırdı. ben sizi de ilgili yerlere şikayet edeceğim.

dedim ve telefonu kapattım.

peki bu olayı neden buraya yazıyorum?

yapılan usulsüzlüğün vergi kaçırmaktan başka bir mantıklı gerekçesi gelmiyor aklıma. eğer böyleyse ve opet konu şikayeti bu şekilde geçiştiriyorsa kanaatimce konudan ilgisiz veya habersiz olamaz. en azından göz yumuyordur. bayinin kayıt dışı akaryakıt satması kayıt dışı akaryakıt almasını gerektirir. bu da denetimsizlik ve kalitesizlik demektir.

masak.gov.tr adresinden vergi ihbarı yapayım dedim ancak ankara seçince ankara vergi dairesinin "aradığınız sayfa sitemizde bulunamadı" yazılı bir sayfasına yönlendirildim. doğru şikayet merciini nerede bulacağım konusunda da bir fikrim yok. buradan birileri okursa ne ala.