• klasikler arasında yer almasa da hoş bir müslüm gürses şarkısı. meyhaneci - kırık sazım kasetinde yer alır. normalde orta seviye müslüm gürses dinleyicilerine tavsiye ederdim ama kulak aşinalığına bağlı olarak ileri seviye müslüm gürses dinleyicilerine tavsiye ederim. kısaca yorumlarsak, klasik müslüm gürses karşılıksız sevgisi, bir icraat yap be baba, örnek olsana bize.

bir anda karşımda görünce seni
    inanki sarılıp öpmek istedim
    gözlerim ne kadar özlemiş seni
    sevinç gözyaşları dökmek istedim

suya hasret kalan toprak misali
    seni kana kana içmak istedim
    yorgun kollarımla sarılıp sana
    şu yalan dünyadan göçmek istedim

sevgilim bir tanem her şeyim benim
    seni yıllar boyu görmek istedim
    hayal ettiğinden fazla sevindim
    seni ben kalbime gömmek istedim
  • sözleri gönül şen'e, müziği atilla alpsakarya'ya ait tartışmasız müslüm baba'nın en kadir kıymeti bilinmemiş şarkılarından biri. sözleri de baba'nın yorumu da efsanedir. sahte romantiklikleri bırakın da şu şarkıyı dinleyin, sonra deyin ki müslüm baba da dinleyicileri de çok kıro :(

(bkz: seni ben kalbime gömmek istedim)
  • müslüm gürses'in bilinmeyen taş gibi şarkılarındandır.

yola zor giden, kara duman atan dizel araba ve yokuş yukarı çıkılan sağ şeritte tadı daha iyi alınmakta.

https://www.youtube.com/…=hltflcvbny0&v=sl7ipluf1qw
  • harika avci nin da guzel yorumladigi bir eser.
  • suya hasret kalan toprak misali
    seni kana kana içmek istedim
    yorgun kollarımla sarılıp sana
    şu yalan dünyadan göçmek istedim.
  • baba bu şarkıda öyle bir "sevgilim bir tanem her şeyim benim" der ki mükemmel bir yorum, harika bir duygu aktarımı ne desem boş. insan bir anda kendini ulan şu şarkıları hak edecek birini bulamadım diye hayıflanırken bulabilir.
  • konfeksiyon atolyelerinin verimini minimum %50 arttırdığını düşündüğüm müslüm baba eseri
    ayrıca "aldatılanlar" albümünün perküsyon çılgınlığıyla yarışır bir perküsyon altyapıya sahip. belki bu şarkıda da celal bağlan çalmıştır bilemiyorum
hesabın var mı? giriş yap