şükela:  tümü | bugün
  • sıla'nın telefonu, tam ekranı ve üstten çıkmalı kamerası var.
  • fiyat performans telefonu değildir.
  • telefonu alalı henüz 3 gün oldu ve tek bir sıkıntıyla karşılaşmadım. yaklaşık 5 seneden beri iphone kullanıcısıydım ama o telefonun herşeyinden çok sıkıldım özellikle şarj probleminden. en son kullandığım telefonun ekranın sol üst köşesinde siyah noktalar vardı servise gitti düzeldi geldi bir zaman sonra tekrarladı. bataryası şişmişti ses açma kapama yeri bile çalışmıyordu. değiştirmeye karar verdiğimde 2 telefon arasında kalmıştım biri xiaomi redmi note 8 pro diğeri oppo reno2 z. ram'inden ve kasa kalitesinden dolayı oppo almaya karar verdim. zor alışıyorsun ama bırakamıyorsun. gün içinde navigasyon kullanıyorum sosyal medyaya boş bulduğum vakitlerde giriyorum bunlara rağmen sabah 7den akşam 12 buçuğa kadar sadece %98 şarjım gitti ve bu şartlarda 6s telefonumu rahat 3 kere şarja takardım. kamerası harika neredeyse gözümüzün gördüğü net. selfie kamerası gizli, açıldığında renkli ışık yanıyor ve kişiselleştirebiliyorsun. aynı zamanda kamera açılırken 3 farklı ses seçeneği de var. kısaca bu telefon sizin hemen herşeyi kişiselleştirebilmeniz için olanak sağlıyor. bu telefonu kullanmak hoşuma gidiyor.
  • (bkz: opp o reno 2z)
    (bkz: oppo ren o2 z)
    ...
  • şık görünümü, ekrandan parmak izi, açılır kapanır ön kamera, 4000 mh pil, orta üst seviye işlemci, 8gb ram, 128 gb depolama ve temiz bir arayüzle beni cezbeden telefondur.
  • yılların ios kullanıcısı olarak ciddi ciddi geçmeyi düşündüğüm telefon modeli. bilen kullanan varsa yeşillendirsin lütfen..
  • cuma'dn beri kullandığım canım telefonum. alacaklara önerebilirim. bir önceki telefonum general mobile gm5 idi. 3. pil değişimden sonra hala günde 3 kere şarj etmeye başlayınca kendisiyle vedalaşıp bu güzelliği aldım. beyaz rengini aldım, bence mavi olark geçen renginden çok daha güzel. şarjı hemen hemen 1 günü tamamlıyor. aynı kullanım şartlarında gm5 ile 3 kere şarj ettiğim yerde hala %25 şarjı vardı sabah. tek eksisi, çok güneş altında ekranı okumakta zorlandım bugün.

hepsiburada'da black friday kapsamında 3200 tl'te düşünce almayı düşünüyordum ancak sözlükte okuduklarımdan sonra eskiden çalıştığım topkapı, vatan bilgisayar'dan 3300tl'ye tek kalan beyaz rengi aldım. ben tavsiye ederim.

08.12.2019 tarihi tibariyle şuana kadar karşılaştığım tek sorun whatsapptan konum yollarken bulunduğum yerin 20 metre civarında uzakta gösteriyor.
  • reklamında uraz kaygılaroğlu kişisinin baya karizma görüktüğü, çin menşeli oppo firmasının gereksiz pahalı telefonu.

adamı son zamanlarda bir çok projede görmemize rağmen yüzü eskimiyor ilginç.
  • ciddi ciddi 6s plus dan geçmeyi düşündüğüm android piyasasının en iphonumsu telefonu.

arkadaşta reno z sürümü var, aldım inceledim, telefon bir uygulamaya tıkladığınızda o uygulamayı açmak için kendini parçalıyormuşçasına bir açma güdüsü içerisinde. yani tıklıyorsun jet hızı ile açılıyor, sonra 5-10 uygulamayı daha açtım art arda aynı stabillik devam etti. bu arkadaş o telefonu alalı 10-11 ay olacak. telefonu da çok hunhar kullanan birisidir ve android telefonların zamanla yavaşlaması olayından eser yoktu. bir de elime aldığımda bir kalite hissettim. kasadan mıdır nedir bilmiyorum. xiaomi, huawei telefonları elime aldığımda plastik böyle kalitesiz bir his oluyor, oppo da ise iphone'u elinize aldığınızda hissettiğiniz kalite hissi var. kullanan bir arkadaşınızdan deneme fırsatınız olursa bir deneyin ne demek istediğimi iphone kullananlar anlar, zaten ömrü hayatında lg, samsung, xiaomi harici yani ios bir telefon tatmamış olanlara bu durumu anlatmak zor.

ıphone ise benim için bilinçli yavaşlattığı ve bunun ispatlandığı gün bitti. bir de fiyat politikası.

oppo'nun arayüzü ise bildiğiniz iphone arayüzü. ıphone'u sırf arayüzü ve stabilliği için kullanıyordum, oppo bu ikisini sağlamış. fiyatı da şu an kendisinin en düşük döneminde 3050 tl lerde gezmekte.

ıphone 6s plus'ıma hepsiburada ver 1200 tl verelim sana diyor. sahibinden'e baktığımda kamera sorunu olan bile 1500'e satılıyor. benimkinde sadece az bir piksel kaybı var. ben de 1500'e satıp cebimden sadece 1500 tl çıkartmış olarak oppo reno 2z ye geçeceğim muhtemelen. telefona 5 bin üstü verilmesini yanlış ve saçma bulduğumdan bana oldukça mantıklı geliyor bu hamlem.

o gece mavisi tasarımı da ne kadar hoş öyle.

bence iphone'dan androide geçmek için piyasadaki en iyi marka-model.
  • eski bir note 5 kullanıcısıyım ekran kırılınca oppo ya geçtim gerçekten iyi telefon note 5 ekranın 700 civarı olması bayağı etkiledi kararımı.