• olmasaydı olmazdık.
  • bir papağının ay çekirdeği yiyişini gördükten sonra baya gözümden düşen şeydir. üstelik hayvan hem uçuyo hem konuşuyo. ulan yoksa...
  • yeni dünya (amerika, avustralya vs.) maymunlarında bulunmayıp, yalnızca eski dünya'nın (afrika, asya ve avrupa) bazı kuyruklu ve kuyruksuz maymunlarında bulunan ve otlanırlarken sevdikleri otları tek tek seçip kopararak hızla ağızlarına atabilmelerini sağlayan "`baş parmağın işaret parmağının tam karşısına gelebilme yetisi`".

ki insanoğlunun neden yeni dünyada değil de eski dünyada evrildiğinin de bir kanıtıdır.
  • "diğer parmakların karşısına gelecek biçimde bükülebilen baş parmak" anlamına gelir. insan türünü, hayvanlar alemindeki tüm diğer türlerden belirleyici biçimde ayırd etmek için seçilmiş olan iki karakteristikten biridir.

(bkz: erect posture)
  • hayatımın en değerli şeyi. benim için ne kadar önemli olduğunu bugün bir kez daha anladım. seni kırdığım için gerçekten çok üzgünüm. değerini anlayamamışım. şimdiye kadar sana karşı ilgisiz, umarsız davrandığım için beni affet. bundan sonra bambaşka bir insan olacağım, seni bir an olsun aklımdan çıkarmayacağım. halı sahada hikmet abinin göbeğinden sekip de zemini öptüğüm anda , ince ruhunun derinliklerinden gelen o ''çıt'' sesi ile tüm hayatım değişti. sensiz bir hayat çok zor. şimdiden iki kilo verdim. yemek yemek zevk değil eziyet artık bana. çatal bıçak tutamıyorum. gömleklerimin düğmelerini ilikleyemiyorum. çorap giymek imkansız. ayakkabı giymeyi bırakmak üzereyim. cüzdanı kıç cebinde taşıyamıyorum artık. o cepten bu cebe gidip geliyor, yakında düşer kaybolur zaten. jelatininden hap çıkarmak ne zormuş , vıcık vıcık kollestrol olduk. bırak antep fıstığını açmayı , çekirdek çitleyemiyorum. ofiste, şu yukardan mandalına basılarak açılan kapıları açamıyorum. tuvalete gitmeye korkar oldum. kalem tutmak zaten hayal oldu. telefonda daha şifre deseninde çuvallıyorum. bir çay keyfimiz vardı artık o da yok. zarif ince belli gitti , kaba kupalar geldi. hayatta hiçbir şeyin tadı tuzu yok anlayacağın. tutunamıyorum. yeter bu hasret, dön artık. elinin kadını ol, biricik varlığım.
  • beyin ve başparmağın evrimleşmesi insanı dünyanın sahibi yapmıştır düşünün koca koca aslanlar kaplanlar bu küçük başparmağa direnememişlerdir.
  • baskın olarak kullanılan elin baş parmağı 3 dikiş atılacak kadar kesildikten sonra uygarlığımızdaki anlam ve önemini bir kez daha anlamamı sağlayan olay.
  • güzel nick olurdu.
  • (bkz: mastürbasyon)
hesabın var mı? giriş yap