şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdiden kulislerde konuşulan iddia. şimdilik kendi aday olmayıp başkasını endorse ederse daha iyi olur, denmiş ama ben pek emin değilim.

  https://www.cnbc.com/…-a-queenmaker-commentary.html

  trump reyiz karşısında kendisine pek şans vermiyorum, demokratların daha iyi bir aday çıkarabileceklerine inanmak istiyorum.
 • bence tüm ülkeleri kadınlar yönetsin
 • abd başkanlığı bu kadar basit olmamalı. eğer 2020'de denildiği gibi oprah aday olur ve seçilirse süper güç büyük yara alır. herkes tarafından sevilmen ya da bu yarışı sürdürebilecek paranın olması (3 milyar dolar kişisel serveti var) önemli değil. abd oprah'la sıradan bir ülke haline gelir. karşısında artık 50'lerin yıkılmış avrupası ya da açlıktan karnını doyuramayan fakir çini yok. abd, rekabetin kızıştığı dünyada süper güç olmaya devam etmek için gereğini yapmıyor.

  http://money.cnn.com/…prah-golden-globes/index.html
 • adaylığı gibi saçma bir söylenti sadece altın küre’deki vurucu konuşmaları sonra ortaya atılan, olsa ne güzel olur, düşüncesinden ibaret olan durum. kanye for 2020’den de farksız hatta kanye daha ciddi *

  oprah iyidir güzeldir, dinlenesi biridir de bence. günümüz aksini gösteriyor olabilse de siyaset bu insanların işi değil sanki?

  oprah for 2020 bundan ibaret ama yakışırmış da bak
 • jonathan pie tarafından bu duruma sağlam bir eleştiri getirilmiş. dünyanın en güçlü ülkesini yönetmek ciddi bir iş.
 • başkanlık seçimini kazanması, kezbanlık akımının dünyaya hakim olması anlamına gelir.

  kızlara sevgilisini evliliğe nasıl ikna edeceğini, nasıl atar ve kapris yapacağını canlı yayında öğreterek dünyanın en zengin insanları arasına giren tarihin en efsanevi kezbanı oprah ablamız elbette nasa'nın bütçesini alıp abd'nin her sokağında gelinlikçiler açmak için kullanacaktır.
 • bünyemde abd'nin süper güç etkisini kaybedip bir televizyon programına dönmesi gibi değişik çağrışımlar yaratan değişik iddia.

  evet bu kadın, güçlü kadın imajı olarak bizlere sunulabilir. yabancı dil hazırlık kitaplarında "karizma" hatta "karizmatik lider" modeline örnek olarak verilebilir.

  ama gel gelelim ne bileyim böyle seda sayan'ın cumhurbaşkanı olması gibi, acun ılıcalı'nın koca dünya siyasetine yön vermesi gibi.

  her zenginim diyen abd başkanlığına aday olacaksa arka fonda bindik bir alamete gidiyoruz kıyameteçalsın.
 • böyle saçma bir şey olmamalı ki olsa da alaşağı etmek çok kolay olur trump için bile çok kolay olur. bu kadının şu anda kadınların temsilcisi, taciz karşıtı olması bile ayrı bir ironi çünkü kendisinin hollywood'daki her kadın oyuncuda bir iz bırakmış olan harvey weinstein ile arası çok iyidir ve birsürü fotoğrafları vardır. konu trump'a sallamak olunca amerika'da herkes yükseliyor mesela her talk show'da 3 yaşında çocuğa yazdırdıkları belli olan espriler yapıyorlar ve buna hayvan gibi gülüyorlar komik olmamasına rağmen, eğer oprah gibi şovunu iyi yapan biri iseniz şu anki amerika'da bu ihtimalin konuşulması normal ancak kendisinin weinstein ile olan yakınlığı ne kadar iki yüzlü bir insan olduğunun göstergesi.