şükela:  tümü | bugün
  • ingilizceden alınarak götten uydurulma ve çok çiğ şekilde türkçede kullanılan garip bi fiil.

genelde hep otomotiv sektöründe kullanılıyor. bi araba için kapora alıp satıldığında opsiyonladık diyor otomotivciler.
  • operatör
    chat kanallarının mod'u galiba..
  • “kapora alınmıştır” ın, nereden uydurulduğunu henüz tam kestiremediğim diğer deyiş şekli. “alıcıya tanınan süre” anlamında da kullanılıyor olabilir.
  • ne demek bu ben de hala akıl erdiremiyorum.
    kiralık ya da satılık ev ilanlarında karşıma çıkıyor. kim neyi nasıl opsiyonlamış belli değil. opisyonlanmak var bir de, edilgen fiile dönüşmüş hali herhalde.
    bunu yazanı eşşekler opsiyonlar umarım.
  • arkadaşlar başlık opsiyonlanmıştır. ilginiz için teşekkür ederiz. :)
  • galericilerin araç satma maharetlerini sergilemek amacıyla malum ilan sitelerinde kullandığı kelime. yanlış anlamadıysam "kaporası alındı" anlamına geliyor. bana daha da gereksiz gelen diğer eylemleri ise sattıkları aracın ilanını kaldırmayıp güncellemelerle ilanda tutmaları. yahu aferim aracı satmışsın, kaldır kalabalık yapma listede bi yığın ilan var. bu tavrınla aradığım araba sende olsa inadıma almam.
  • fırıldak galericilerin pazarlama takdiğidir. abi nolur bana sat diye yalvaracak sanırım bu yazıyı ilanda gören.
  • turizmin bel kemiği olan kelimedir.
  • götünden yeni tabir uydurmak bu oluyor işte benzeri için (bkz: yükselmek)(bkz: janti)
  • benim bildiğim kaparo almadan sözlü anlaşma sağladı anlamına geliyor.