şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın birçok yöresinde, çeşitli spor dallarıyla ilgili istatistik verileri derleyen opta'nın, türkiye'deki twitter adresi. izleyin, izlettirin. harika istatistiki verilere anında sahip olun...

optacan
  • beni inanılmaz irrite eden istatistik sitesi veya accountu.

beni irrite eden tarafı verdiği istatistik değil tabi ki sadece verdikleri istatistiğin ardından kurdukları tek kelimelik cümleler. hatta sanıyorum kendilerini diğer istatistikçilerden bununla ayırıyorlar. daha da sinir tarafı bunu her twitlerinde yapmaları.

mesela:

"besiktas never played agains skenderbeu, but beat albanian teams in both of their encounters (2-0, 1-0). apetizing.

beşiktaş rus takımlarına karşı (2000'den bu yana) 7 maç oynadı, üç galibiyet aldı (1b 3m). denk"

sanki biz o rakamlardan çıkarım yapamayacağz?
  • attıkları istatistik tweetlerinin sonundaki saçmasapan tek kelimelere sinir olduğumu ve bunların ne gereği olduğunu söyleyecektim. benden önce davranılmış
  • mackolik de özet gecen pic.
  • cok güzel ve ilginç bilgiler veriyo. istatistikler de anında düşüyo. sikici.
  • sayısal verilerinin sonunda, -kendilerine göre- özetleyici olduğunu sandıkları o tek sözcük var ya o tek sözcük... insanı kızdırmaya, çıldırtmaya yetiyor. yalnız olmadığımı görünce de rahatladım.
  • tanım; futbola, futbolculara ve kulüplere dair anlık ve genel bilgiler veren, istatistikler yayınlayan, kaliteli ve süper ötesi hesap.
  • opta sports un türkiye markası. sonundaki can bildiğin erkek ismi olan can’dır. ülkelere göre değişiyor isimler kimi yerde optajohn falan oluyor.
  • yaptıkları tespitlerden sonraki tek kelimelik cümleleri oluyor ya, başıma bir şey gelmeyecekse onlar benim çok hoşuma gidiyor. sevimli.