şükela:  tümü | bugün
  • efenim olaya şöyle gireyim;

bilirsiniz optikçi dayılar ,içlerindeki küçük bir gurubu saymazsak genellikle deveyi amuduyla yada hamuduyla yada olmadı deveyi kople götürmek isterler ve yine genellikle götürürler.

herneyse şimdi peşrevim güreşimden uzun sürmesin.
    güreşe başlayalım.

bu kazıkçı tipler de hiç acıma yoktur, yalnız biraz araştırıcı ve sorgulayıcı yaklaşırsanız bu tarz kazıkların uçlarını az da olsa köreltirsiniz.

nasıl mı?

1: burası ilk girdiğim mağaza, ben ilk girdiğim yerden almam. ( bu yaklaşım optikçi'nin hızını keser ve duruma 1-0 önde başlarsınız)

2: biz sadece devlet'in karşıladığı gözlüğü alacağız . çünkü 5-6 ayda bir gözlüğümü kayıp ediyorum.

3: ben normal bir gözlük alacağım, zaten günde ya bir saat ya da yarım saat kullanıyorum.

4: ve en can alıcı yaklaşım '' doktor takmasanda olur dedi'' sihirli kelime bu. size bu sözden önce 350 lira fiyat çeken vicdansız sabuha'lar yelkenleri suya atıp 50 lira fiyata kadar düşmezse buradayım.

bu tarz yaklaşırsanız emin olun 350 liralık bir ürünü rahatlıkla 50-60 liraya alırsınız . paranıza yazık. inanmayın sorgulayın, devlet in verdiği gözlük camı ile onların süsleyerek anlatmış olduğu cam arasında çoook büyük kalite farkı yok. şaşırmayın ama öyle gerçekten. evet.

bunu yazmamın sebebi gözlükdaşlarım olurya okursa akıllarında bulunsun.