• şu an yaşamakta olduğum site. site sakinleri genel olarak nezih insanlar. çok kalabalık olmayan ve az-çok eğitimli kesimin oturduğu bir site olduğu için tercih ettik ancak üstteki yazar arkadaşın da dediği gibi dinç yönetim denen musibet bu siteyi de sarmış durumda. fahiş site aidatlarına rağmen, ısıtmaya bir de ortak alan ısıtma parası ekleyen, ortak alanları 1 gün önce randevuyla kullandırtan ancak randevu saatinde ısıtmaya başlayan bir yönetim. daha önceki çalıştıkları sitede de elektrik faturalarında yolsuzluk yaptıkları duyulmuştu.

site içerisinde kapalı otopark, havuz, spor salonu, kütüphane, kafeterya, çocuk parkları, basketbol sahası, sauna vb sosyal olanaklar mevcut.

dezavantaj olarak evlerin iç duvarları biraz ince, ses geçirebiliyor.
  • istanbul ili / pendik ilçesi / kurtköy mahallesi / yenişehir semtinde olup, yenişehir emniyet müdürlüğünün ortalama 500 metre aşağısında yer almaktadır. bir tarafında arma residence, diğer tarafında hobi smart siteleri yer almaktadır. yönetimi "dinç yönetim" isimli firmadır. bu firma aynı zamanda kurtköy'de ki vogue sitesinde yönetim işini üslenmiş olup, site sakinleriyle mahkemelik olduktan sonra kaçarak yönetimi bırakmış ve yakınındaki optimum gardens projesine yerleşmiştir. açık-kapalı havuz, fitness salonu, sauna, sinema salonu, kütüphane, çocuk eğlence alanı,havuz başı kafeterya, kapalı, açık otopark, 24 saat güvenlik hizmeti sunan proje, yüksek fiyatlarıyla elit bir kesime hitap etmektedir. türkiye genelinde, ev satışlarının tamamen durması ve kiralama potansiyelinin artmasını fırsat bilen daire sahipleri ve emlakçılar fahiş fiyatlardan konut kiralamaktalar. bu proje de bu furyadan nasibini almış durumda.

edit : 2020 itibari ile, ortalama daire aidatı (2+1) 500 tl civarındadır. buna ortak alan ısıtma dahil olmadığından ayrıyeten 50 tl civarında her daireden, ortak ısıtma gideri altında para (bkz: haraç) alınmaktadır. merkezi ısıtma sistemi bulunan sitede, aylık ısıtma gideri 500 tl civarındadır (ortalama 6 petek bulunan bir dairede 3 petek ısıtma yapar şekilde hesaplanmıştır. %50 kapasite ısınma ücreti budur. %100 ısıtma için aylık 1000 tl ödemek gerekir. dışarıdaki fiyatlar burayı ilgilendirmez, burada dinç yönetim tarifeleri geçerlidir) daha önce de belirtildiği üzere, bu gibi ücret, aidat kaynaklı sebeplerle farklı sitelerde mahkemelik olup kaçmış bir yönetim firması olan dinç yönetim, bu site de kasıp kavurmaya devam ediyor.

aklı olan bu firmanın olduğu sitelerden uzak dursun.

buyurun bir kaç şikayet :

şikayrtvar.com
  • dibinden yüksek gerilim hattı geçen site. genel olarak optimum nedense hep yüksek gerilim hattı hizasında inşaat yaptı veya yapıyor. arsası mı daha ucuzdur yoksa oturanlara kastı mı var bilemem.
hesabın var mı? giriş yap