şükela:  tümü | bugün
  • tavsiye edebileceğim protein tozudur.

bir çok markayı kullandım ama bunun gibi hiç birisinden memnun kalmadım. suya kolay karışıyor, yoğun bir yapısı yok o yüzden midede tıkanıklık da yapmıyor.

bu tarz ürünlerin içerik bilgisine pek güvenmem ama bcaa ve glutamin oranı da güzel ki mutlaka kullanılması gereken 2 amino asit olduğu söylenir. etkisinden memnun kaldığıma göre sanırım içeriğinde bir sıkıntı yok.
  • etrafımdaki ve denk geldiğim supplement satan yerlerde bir türlü denk gelemediğim protein tozu. yeni bitmiş yahut haftaya gelecek oluyor sürekli. dolayısıyla sporu da aksatıyorum.
  • iyi bir alternatifi için (bkz: weider premium whey protein) 2300 gr.
    5 yıllık tecrübeyle söylüyorum. hiç gerek yok, doğal beslenin, bol bol tavuk ve lor peyniri en iyi suplement.
  • amerika'da sadece 30-35 dolar gibi fiyatlara temin edilebilirken, türkiye'de her ithal ürün gibi fahiş fiyatlara satılan protein tozu.
  • extreme milk chocolate olanının enfes olduğu protein tozu. protein ihtiyacı için olmasa bardak bardak içilir.
    edit: su ile iğrenç oluyor. süt ile güzel oluyor.
    edit2: definisyon yapacağım diye 2 gram karbonhidratın hesabını yapmayın, gidip 2 katı pahalı ürünlere para bayılmayın boşuna. vücut için o kadar fark hiçbir şey ifade etmez.
  • 5 lbs paketi için en az 70 servis vermesi yönünden (aromalara göre değişiklik gösterebiliyor servis sayısı) piyasadaki en verimli protein tozlarından birisidir. türkiyede satılan benzer ürünler ile servis maliyetleri eşitlenecek şekilde fiyatlandırılsa 210-220 liradan aşağıya satılmaması gerekir çünkü.

izole whey ağırlıklı olması, düşük karbonhidrat ve yağ içeriği ile kafa ağrıtmadan temiz bir protein desteği almak isteyene birebirdir. amerika'da 10 yıl üst üste yılın proteini ödülü alması da rastlantı değildir herhalde ama amino asit profilini yayınlamamaları biraz işkillendirmekte beni, sadece her servisinde 5,5 gr bcaa içerdiği ve 4 gr glutamin&glutamik asit içerdiği belirtilmektedir.

dymatize iso 100 definasyon için bunun büyük abisi sayılır, o da fiyat performans açısından gayet tercih edilebilir bir ürün.

http://www.fitbull.com/…d-standard-whey-2273gr.html
  • extreme milk chocolate aroması iyidir. double rich chocolate da fena değil ama çikolata tadı fazla yoğun, zamanla bayıyor.
  • double rich chocolate aşırı iyi. bildiğiniz nesquik gibi. kolay karışıyor. içimi kolay, tıkamıyor. su ile içtiğim halde tadı iyi, sütle beraber düşünemiyorum tadını. kötü kokmuyor. pek gaz yapmadı bende nedense.

bir ölçekte (30 gramında) 24 gram protein bulunuyor. tek eksisi yurtdışına göre fahiş fiyatlarla satılması. başka eksisi yok. sadece spor yapanın değil herkesin günde en az 1 ölçek alması gereken takviye.
  • yağsız sütle içince tadı nedense tuzlu gelen protein tozu.