şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: opujem)
  • özgün denilen dallamadan nefret etme sebebim olan şarkı duyduğun an ya ortamdan uzaklaşıyorum ya da imkanım varsa şarkıyı değiştiriyorum. bunu şarkı diye yazanın da besteleyenin de ben serdar ortaç bile daha iyi lan artık gözümde özgün efendi...
  • otosansüre uğramış şarkı. klibinin de desteklediği üzere söylenmek istenen;

(bkz: sikicem)
  • cern'deki über fizikçilerimizin ürettiği bir yazılıma* verdiği isim. şu da kanıt:
    https://www.researchgate.net/…ing_obliqueparameters
  • simge sağın'ın klibi bugün yayınlanan yeni şarkısı. klip son derece başarılı, catchy ve insanın içini kıpır kıpır eden, oryantal temalı bir şarkı olmuş. ben beğendim. kadın popçu eksikliğini güzel kapattı simge.

ps: simge bana ulaş !!
  • toxic çakması bir klibe sahip şarkı. olmamış.

http://www.milliyet.com.tr/…linti-mi--molatik-9493/
  • klibi güzel olmuş da, ben simge'yi dans edebiliyor diye biliyordum, müzik de uygun olmasına rağmen neredeyse hiç dans etmemiş klipte.
  • insanın diline dolanan bir simge parçası.

söz: sezen aksu, sibel algan
    müzik: sezen aksu
    düzenleme: erhan bayrak

peşindeyim alana kadar peşindeyim
    işimdeyim gücümdeyim ama düşündeyim
    yakıcam buraları o derece yani başındayım
    gülünce yazında ağlayınca kışındayım

daha iyisini mi bulucan
    bir gel neler anlatıcam
    ben seni öyle bir sevicem ki
    aklını oynatıcan

aç koynunu giricem giricem dellenme
    dudağından öpücem öpücem söylenme

demek ki bir bildiğim var sen beni takip et
    senin yolun yol değil ya hindistan ya tibet
    neye benziyor istediğin hayat bir tarif et
    kapı kapı dolaşan o kedi buraya da gelecek

daha iyisini mi bulucan
    bir gel neler anlatıcam
    ben seni öyle bir sevicem ki
    aklını oynatıcan

aç koynunu giricem giricem dellenme
    dudağından öpücem öpücem söylenme
  • belirgin bir ses rengi olan şarkıcı tarafından seslendirilmesi gereken şarkı.
    sezen aksu kendisi söylese, daha anlamlı, daha eğlenceli, daha vurgulu bir şarkı olurdu.
    ama sezen yine, sebebini anlayamadığımız bir biçimde, son yıllarda ünlü olmuş, düz sesli, sıradan genç bir popçu kız bulmuş, şarkıyı ona vermiştir.
    sokağa çıksam 10 milyon ses bulurum bu sese benzeyen. o derece yavan.
    şarkının hakkını verememiş.

şarkıya gelince...
    önce... evet dedim, bu bir yunan laika'sı. yine almış türkçe sözler yazıp vermişiz, dedim. fakat müzik sezen'inmiş. şaşırdım. çünkü bunun bir yunan şarkısı olduğundan emindim.
    ha şöyle birşey de var; sezen, bir yunan şarkı dinleyip araklasa haber olur mu, olmaz tabi. kimse de birşey demez, inanmaz hatta. ama arak olmadıysa da intihal denen şey muhakkak olmuş.

güzel parça. sezen yine şarkıda verici kısım olmuş. istediğin şey nedir diye soruyor. güncel göndermeler var, o kedi buraya gelecek şeklinde. klasik sezen işte. gerçi benim de öyle yalım olsa, ben de anasını ağlatırdım türkçe'nin ve müziğin*.
  • söz-müzik demet akalın'a yazılmış gibi duran simge şarkısı.