• bunu ben yapmam da halam yanağımı öptükten sonra kendi yanağımı siliyordu
  • benim len bu cocuk ben.
    hic bir zaman opmeyi, opulmeyi sevmemisimdir. biri beni optugunde direkt yuzumu silip hatta yikardim bol suyla.
    hatta oyle bi evreye girmisim ki, buyudugumde bile gecmemisti bi yasa kadar. ılk sevgilimle ilk kez opustukten sonra dudaklarimi silmistim ve sevgilim suratima cok uzgun bi sekilde bakmisti hic unutamam. o gunden sonra dikkat etmeye calistiysam da icimde bazi zamanlar hala silme hatta yikama istegimi geciremedim.
    (bkz: bilincalti)
  • büyüyünce obsesif kompulsif olmuştur.nerden mi biliyorum?*
  • başlığı okur okumaz burnuma tükürük kokusu geldi anasına satayım.beni böyle dedem öper, gözümden öperdi çocukken, gözlük kullanmaya başlayınca yanaklarım da nasibini aldı.
  • aşırı öpülmesi nedeniyle benim yeğen de küçükken öyleydi. büyüdükçe bıraktı.
  • öpmeye ilk anneanne veya babaannesi başladıysa, oradan alışkanlık edinmiştir. büyükler öperken yüzü hayli ıslatıyor çünkü.*
  • zarfa pul yapıştırırcasına yapılan bir eyleme uygun tepki veren çocuktur. velev ki siz yavrucağızın yanağına tükürük hokkası muamelesi yapıp, şapur şupur öperseniz o da haklı olarak rahatsızlık duyar el bezine dönen suratından. küçücükken beni de böyle öpmeye çalışan bir teyze vardı, gördüğüm anda perdenin arkasına kaçar, saklanırdım. bunun sevgi tezahürü ile de ilgisi yok, ölçüsüzlük bu. kibarca öpün, hoyratlığın lüzumu yok. denge.
  • öpülmemesi gereken çocuktur.

çocuk öpülmez kardeşim öpmeyin.
  • bu bendim. hic sevmezdim sapir supur opulmeyi. sulalemiz de kalabalik. her aile toplantisinda 50 kisi sapir supur operdi. her seferinde usenmeden silerdim.

ben sildikce daha cok hoslarina giderdi. daha cok operlerdi. belki de bu sebeplerden olsa gerek, kadin erkek farketmez yanak yanaga opusmeyi pek sevmem. kendimi rahatsiz hissederim. el opmem, opturmem.

tokalasmak, o arkadas ya da o akraba cok ozlenildiyse sarilmak daha iyi bir secenek.

opucuk dediginiz yare ozel kalsin.
  • düsturu olan çocuktur. öpebilir miyim diye sormazsan öyle şapur şupur öpüp çocuğu tükürüğün içinde bırakırsan maruz kalınacak en güzel davranıştır
hesabın var mı? giriş yap