şükela:  tümü | bugün
  • "istanbul fatih'te kız arkadaşıyla öpüşen ali neş’e, kabahatler kanunu’nun ‘rahatsız etme’ hükmüne dayanarak 109 tl ceza kesildi"

bende rahatsız oluyorum öpüşen, sarmaş dolaş, mutlu çiftler görünce ama yalnızlığımdan. ihbar hattı falan kurulabilir bu mevzu için alo kıskanıyorum hattı 169

bu karar örnek sayılabilir sanırım, bundan sonraki süreçte paranız varsa öpüşürsünüz artık.

kaynak
  • polisin 'biz opusemedik, opusemiyoruz' ofkesinin tezahurudur.
  • iran'daki rejim muhafızları ile yeni türkiye polisi arasında artık bir fark göremiyorum.
    ya sen?
  • 1. adım: (bkz: kurtulustaki ahlaksizliga dur de)

2. adım: (bkz: opusmeye kesilen ceza)

3.adım: bundan sonraki süreçte paranız varsa değil, özgüveniniz varsa öpüşürsünüz artık.. 109 tl = 10 sopa cezasına denk gelir muhtemelen

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…-iliskiye-sopa-13837818)

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…-sonraya-kaldi-12341917)

edit: görsel düzenleme
  • ulan ne meraklısınız ailenizle gezerken yolda ön sevişme görmeye.
    herkes özel hayatında istediğini yapabilir ancak toplumsal alan içinde bazı sınırlar dahilinde yaşamak gerek.

not: istediğiniz kadar vurabilirsiniz atış serbest.
  • iki genç çift öpüşüyor. bazıları kalkmış dışarıda ön sevişme görmeye, sevişen insanlar görmeye ne kadar meraklısınız diye yorum yapıyor. alt tarafı öpüşüyorlar arkadaşım. onların yaptıkları değil, senin onlara bakman ayıp! öpüşmüyor olsalar bile birine yolda giderken bakmak ayıp. sen karşı tarafı ayıplayacağına kendinle yüzleş önce.

toplumsal alanın sınırlarını kim ve nasıl belirliyor? kanunlar diyorsan eğer kanunların öpüşmeye karşı bir kısıtlaması yok! haberde dikkat ederseniz ceza hukukçusu prof. durmuş tezcan şöyle açıklamış; “itiraz edilmesi lazım. madde ‘mal veya hizmet satmak için başkalarını rahatsız eden kişiye’ diyor. ‘öpüşmek’ bu maddeyle alakası olmayan eylem. karara, sulh ceza hâkimliği’ne gidilerek itiraz edebilir. bu ceza iptal edilir. bu işlemi yapan kişi hakkında da, keyfi ya da kasıtlı davranışı varsa onunla ilgili de müracaat edilebilir.”

bu memlekette birbirine ahlak taslayanlar darbe yapmaya kalkıştı. sen kalkmışsın kendi kafana göre toplumsal sınırlar çiziyorsun.

tüm bunlar gençliğinde bir takım duyguları yaşayamamış, bunları bastırmak zorunda kalmış insanların bozuk psikolojilerinin dışa vurumu. çok net!
  • alman usulü öpüşürseniz adam başı 54,5 tl'ye denk geliyor.
  • azıcık cinlik yaparsanız yırtabileceğiniz cezadır.

şöyle ki, yakalandığınız anda kız arkadaşınız "imdat, kurtarın beni, tecavüz ediyorlar'" diye bağırırsa 5 kuruş vermezsiniz.

savunmanızda sevgilinizin (ki bence önceden tanıştığınızı inkar edin) çok kısa/açık/seksi giyinerek sizi tahrik ettiğini normalde asla böyle şeyler yapmayacak biri olduğunuzu söyleyeceksiniz. püf nokta duruşma günü giyecek bir takım elbiseniz olmalı.

biliyorsunuz ki bu ülkede tecavüzcüler hep suçsuz çıkıyor, hep serbest kalıyor.

bol öpüşmeli günler dilerim.
  • eğlenceli ülke de, maalesef vatandaşıyız.
    neyse canım, parası neyse veririz, öperiz sevgilimizi.
  • aklıma geldikçe kocamı çeker öperim, aynı şekilde içinden geldiyse o da beni öper. neticede eşim. şimdi nikahlı eşimizi içimizden geldiğinde öpemeyecek miyiz bunu mu anlamalıyız.