• kalabalık bir yerde arkanızdan seslenen eski bir arkadaşınızın kız arkadaşıyla tokalaşıp yanaklarından öpmek üzere, sırf kalabalıkta daha rahat ve hızlı yol alabilmek için hareketlerinizi sertleştirdiğiniz anda kalabalığın dağılması sonucu sizin o gücünüzü kontrol edemeyip tokalaştığınız hanımefendiyi öpmek yerine ona başınızın sert bir tarafıyla sertçe dokunmanız.
  • (bkz: toslamak)
  • insanı çok utandırır.

malum dün 1 eylüldü, öğretmenler iş başı yapmaya başladı. ben de gittim okuluma erkenden. mesai arkadaşları, hocalarım bir bir gelmeye başladılar. müdür odasında "eee, anlat bakalım, bu yaz neler yaptın?" ekseninde sohbet ediyoruz. derken hanım sınıf öğretmenlerimizden biri "günnaydınn!" diye olanca neşesiyle içeriye girdi. hepimizin de sevdiği biri olduğundan gülümseyerek kalktık ayağa, tokalaşıp merhabalaşmak için sıra bekliyoruz. mevcut fazla olduğundan öğretmenim herkesle acele acele merhabalaşıyor. tez canlıdır zaten. ben de inadına miskin kedi. hızına ayak uydurayım derken sen gel, yanaklarından öpeceğim diye kafayı göm! "uff kemiklerim!" sızlanmasını duy ondan sonra. gel de yerin dibine girme... nasıl bir kafa attıysam artık elmacık kemiklerinden alnına kadar ovaladı bir süre. insan böyle bir durumda nasıl özür dileyeceğini de bilemiyor. kaldım öyle.

sözün özü: adam olun adam! insan gibi selamlaşın!
hesabın var mı? giriş yap