şükela:  tümü | bugün
 • gitmesek de gormesek de o koy bizim koyumuzdur
  seklinde devam eden sarkimsi sey..
  yok boyle palavra kardesim..gitmediysem, gormediysem, dokunup sevmediysem o koy benim degildir..o koy bizim degilse hic bizim degildir..
 • istanbula goç eden vefasız koylulerin, yine de ben koyumu seviorum o benimdir o benim nidalarıyla koyumu unutmadım kampanyası sarkısı
 • kafka'nin bir kisa hikayesinden araklandigini dusunuyorum bu sarkinin sozlerinin. hadi kafkaesk bir sarki diyelim de cilali olsun.
 • aglamakli sesle soylene gelmis, kucuk cocuklara aidiyet sorununu asilayan siir/sarki.
  (bkz: ahmet kutsi tecer)
 • -orda bir köy var uzakta-

  orda bir köy var, uzakta,
  o köy bizim köyümüzdür.
  gezmesek de, tozmasak da
  o köy bizim köyümüzdür.

  orda bir ev var, uzakta,
  o ev bizim evimizdir.
  yatmasak da, kalkmasak da
  o ev bizim evimizdir.

  orda bir ses var, uzakta,
  o ses bizim sesimizdir.
  duymasak da, tınmasak da
  o ses bizim sesimizdir.

  orda bir dağ var, uzakta,
  o dağ bizim dağımızdır.
  inmesek de, çıkmasak da
  o dağ bizim dağımızdır.

  orda bir yol var, uzakta,
  o yol bizim yolumuzdur.
  dönmesek de, varmasak da
  o yol bizim yolumuzdur.

  ahmet kutsi tecer

  www.siir.gen.tr/siir/ahmet_kutsi_tecer/orda_bir_koy_var_uzakta.htm
 • neredeyse, ilkokul denen süreçten geçen her türk gencinin bir kere de olsa söylemek zorunda kaldıgı, söylerken hüzünlendigi, hüzünlenirken agladıgı sonra da çıkış zili çaldıgında, yarıda bırakarak bir sel şeklinde sınıf kapılarını zorladıgı ilkokul sarkilarindan sadece biri.

  (bkz: hey gidi hey)
 • sarki kitligi ceken soner arica'nin albumune aldigi, hatta utanmadan bir de klip cektigi eser. cover isi ancak bu kadar abartilabilirdi (bkz: bokunu cikarmak) yani. kendisinden olayi burada birakmamasini, mumkunse kus sesleri'ni de coverlamasini rica ediyoruz.
 • o koy ben ilk okuldaykende uzakti üzerinden seneler geçti hala ilk okuldaki çocuklar o köyün uzak olduğunu söyler dururlar.
  bana göre bahsi geçen köye özal zamanında hiç yol yapılmadı mı araştırılmalı, yapılmadıysada köye 4 şerit gidiş 4 şerit geliş otoban yapılmalı olmadı bir havaalanı ile donatılmalı oda olmadı hafifraylı sistemle şehre bağlanmalıdır. o köy artık uzak olmaktan çıkarılmalı ve globalleşen dünyamızda mesafelerin artık bir önemi kalmamalıdır.
  uzakta ki o köy sorunsalı artık çözümlenmeli ve tüm ilk okul gençliği rahata kavuşturulmalıdır.
  dağ konusunda köklü çözüme sevgili kar leoparımız, nasuh mahruki'yi oraya göndererek tüm rotalara sabit hat döşemesi istenerek ulaşılabilinir.
  globalleşen dünyamızda artık uzak köy, yol, dağ olmamalıdır, yeni öğretim dönemi müfredatından bu tarz şarkılar çıkartılarak çocuklarımızın beyinleri yıkanmamalıdır.
 • fatma girik'in oynadığı bir türk filminde duyduğum, içime işlemiş, hüzünlü melodiye sahip şarkı.