• o, oraya gittigi icin aman ben de orada olmaliyim dusuncesi. "bok mu var orada, o gelsin buraya" demek de lazimdir.
  • kocaman bir masada kalabalık bir grup olarak otururken kendini yabancı hissetmekle başlar orada olmayı istemek. kimi gülen, kimi kızgın, kimi sarhoş yüzlere tek tek bakılır, yanıbaşında oturana daha da dikkatli bakılır "ne işim var burda benim" diye düşünürken seslerin uğuldamaya başlamasıyla. hep gitmek istenmiş ama gidilememiş o şehirde, o şehrin şarkısını dinlemek, gözlerini kapatıp dansetmek, sonra da şehrin dar sokaklarında onunla çakırkeyif kahkahalar atarak saatlerce yürümek geçerken akıldan. yanıbaşında duranın eli saçlara dokunur: iyi misin? daldın? akıldan geçen cevap ise orada olmayı istemektir. başka bir yerde, herkesten uzakta, herkese yabancı.
  • evden uzak olunan anlarda depreşmesi muhtemel durumdur. ev soyut bir kavram tabii ki... kalbinin olduğu yeri evi belliyor insan evladı.

nerede olduğunu ve nerede olmak istediğimizi düşünür dururuz hepimiz.*bunun çözümü belki de 30'una merdiven dayamanın arifesinde hayattan beklentilerimizi belirlemek ve beklentilere olan mesafe ile yüzleşmektir. belki de hoşlandığın ya da aşık olduğun kişiyi hayatına alabilme cesaretidir. yıllardır yapılan kariyer planından caymak ve takdir edilen bir işten çok tatmin eden bir işin*daha makul olduğunu anlamaktır.

as soon as we born we are dying demiş düşünür*.hiçbir şey mutlu olmaktan mühim değil ve bir ara, yarın, öbür gün gelecek mutluluk değil bu. hemen, şimdi...

gereksiz serzenişlere son vermek lazım vakit kaybetmeden. misal şu an belek'te olmak vardı....
  • "a long time ago, in a galaxy far far away" sözcükleriyle kafamiza kazinan kavram...
  • düşünmenin fayda etmediği, sadece istemekle kalınacak olan durum
  • en cok ihtiyacın yada ihtiyacı olan birini
    hissettiginde yasanan dayanılmaz istek.
  • orada olmayı isterdim

illüzyon gibi geldi, o nası bi karizma.
  • iş hayatının vazgeçilmezi olan forward mail aktivitesinin top 5' inde bazı fix fotoğraflar vardır.
    bunlardan bazıları, gece niagara manzarası, taylanda denizin içinde yeralan bungalov oteller, burunei sultanının teknesi vs. vs.

işte bu maillerin subject kısmında hep aynı şey yazar; -orda olmak istiyorum!-
  • (bkz: being there)
  • (bkz: antalya)da, onun yanında of benim burda ne ishim var yaaa
hesabın var mı? giriş yap