şükela:  tümü | bugün
  • cnn turkt'te belgesel ismi. ama isme kanmamak gerekiyor.

bir belgesel icin iyi bir isim, mesela depremi yaşamış insanlarla oturup bir deprem bolumu yaparsiniz di mi? bu hafta naim suleymanoglu, turkiyeye gelis hikayesini anlatacak. uzuntu ve muz kabugu.
  • nerdeydin sen orda mıydın yine? sorusunun cevabı.
  • cem karaca'nın olumünden sonra yaptıkları belgesel ile dikkatimi çeken tv programı.
  • yöntem olarak sözlü tarih'i (oral history) kullanan belgesel dizisi.
  • madımak otelinden kurtulan lütfi kalelinin sivas yangınını anlattığı bölümü geç yayınlanan belgesel. sansür yiyip yemedikleri akla gelmiştir.
  • türkiye'nin yakın geçmişi ile yüzleşme ihtiyacı var. keşke daha fazla oradaydım türü yapımlar olsa.
    toplumda hoşgörü ve demokrasi, yapılan iyi, güzel şeylerin onurlandırılması ve hataların kabullenilip cezalandırılması ile gelişir.
    başarılı...
  • tanıtım filmlerinde nedense "oradaydım" değil, "ordaydım" diye telaffuz edilen program. yapımcılarının sırf bu yüzden programa yeterince özen göstermediğini düşündüren program.
  • izlemekten zevk aldığım belki de tek belgesel nitelikli yapım. madımak katliamının anlattığı bölüm çok başarılıdır. diğer bölümler de birbirinden farklı,ilginç ve merak edilen konuları içerir. saati erkene alınırsa izleyici kitlesi daha da artacak olan cnn türk programı.
    bir diğer başarılı ve yakın tarihi, günümüzü konu alan yapım için (bkz: bir yudum insan)
  • bugun yayinlanan bolumde tanju colak'i inceleyen belgesel. 40 gol atmasi ve alti ayakkabiyi almasi konusu agirlikli olarak islenmistir. o zamanlarda metin oktay'in rekorunu kirmak gibi sozler etmekten cekinen tanju simdilerde cok daha farkli islemektedir konuyu. ama asil onemlisi program boyunca doktudugu incilerdir. kendisine allah akil fikir versin diyorum.