şükela:  tümü | bugün
 • oral-b'nin günümüz itibariyle en üst model elektrikli diş fırçası. smartguide adındaki kablosuz süreölçeri ve 6 adet fırçalama modu var. ni-mh pili indüksiyon yöntemiyle 24 saatte şarj oluyor, şarjı 10 gün gidiyor. ilk kullandığınızda zangırtısıyla dişlerinizi döküyormuş gibi geliyor ama alışınca normal diş fırçası kadar rahat hissediyorsunuz. 30 saniyede bir kısa bir duraksayıp size ağzınızın başka bölgesine geçmeniz için uyarıda bulunuyor. kimisi "ne karışıyor" diye huylanabilir ama onun istediği şekilde fırçalarsanız huylanmayabilirsiniz. içinden çıkan 4 değişik başlığı yanında gelen plastik kapaklı kutuda saklayabilir ve değişik dişlerinizde değişik fırça kullanma zevkine (!) erişebilirsiniz. kapaklı olması üstüne banyodaki sifondan fırlayan kirli su partiküllerinin gelmesini önlemesi açısından iyi. bir de taşıma çantası ve kılıfı çıkmış içinden, ki bunlar da bayağı kaliteli gözüken aksesuarlar. kısacası paranın alabileceği en iyi diş fırçası olabilir.

  bir donanımhaber olarak ekşisözlük.
 • taşıma kılıfı ve kapaklı kutusu oldukça işe yarar. yanındaki wifi zımbırtısında siz fırçalarken hangi modda olduğunuzu görebildiğiniz gibi, fırçamalama açınız ve süreniz konusunda sizi uyarıyor.
  gerekli bir şey mi? hayır. yani bir makina size "çok sert fırçalıyorsun" diye uyarıda bulunmalı mı? siz bunu kendi ağız içiniz, acı sızı ağrı eşiğinize göre düzenlemiyor musunuz zaten? acırsa bastırmazsınız olur biter.
  ancak ağız içinizde uzun süren bir ferahlık yaşamanıza neden olacak kadar iyi temizlendiğini hissediyorsunuz dişlerinizin.
  gene de buna güvenmeyin ve arayüz fırçası yahut diş ipi kullanımını aksatmayın.
 • kimse yazmamış ama fiyatı 500 tl'dir.
 • telefonunuzla bağlantı kurarak diş fırçalama alışkanlıklarınız ile ilgili feedback veriyor. çok ilgimi çekti. fiyatı yüksek gibi ama uzun yıllar kullanılacağı düşünülürse makul.
 • uzun süredir bakıp bakıp bir diş fırçasına 500 lira verecek kadar zengin olmadığımı kendime telkin ederek almaktan vazgeçtiğim cihaz. ancak hem tasarım olarak hem de işlev açısından gayet başarılı görünüyor. eğer sorununuz sabah acelesiyle 3 dk boyunca fırçalayamamak ya da fazla bastırarak diş eti çekilmelerine sebep olmaksa alınabilir. alsam mı acaba ya? beş yüz türk lirası olmayaydı iyiydi tabii.