şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: oral seks)
 • pazartesi günü doktora programına başlayacağım güzel alandır.

  peki nedir? yeditepe üniversitesi şöyle buyurmuş.

  ağız, diş ve mukoza hastalıklarının tanısını yardımcı muayene yöntemlerini kullanarak koyan, bu dokuların iyileştirilmesine yönelik en uygun tedavi planını hazırlayan ve hastaları tedavilerinin yapılacağı uzmanlık dallarına yönlendiren diş hekimliği alanıdır. bununla birlikte ağız mukozasının anatomisini ve hastalıklarını inceleyen, bu dokularda oluşabilecek hastalıklarla ilgili korunma, teşhis ve tedavileri bu bölümdeki uzman doktorlar tarafında gerçekleştirilir.
 • diş hekimliğinin en gereksiz uzmanlık alanı bence. kurucuları arasında benimde hocam olan şu anda fakültede olan abubekir horarlı gibi bi adam gibi adam var. normalde en fazla döneri bu adamlar alır üniversitede ama bu adam almıyo ilginç. diyeceğim o ki sadece film üzerinden takı koymayı sağlar ama zaten bunu normal bi hekim yapar tıp ilerlediği için herhangi bir bening yada maling tümörde kesinlikle biyopsi alınıyo sonuçta bunlar filmde hangi tümör olduğunu direk söyleyemiyecekler sadece tahmin yürütüp sonuç olarak patolojiye gidicek...
 • gereksizin de ötesinde gereksizlik abidesi ders.

  hani bazı konular için;
  ya bu gereksiz bunu sormaz hoca
  yok be olm bunu da sormaz heralde
  lan onu da sorarsa kalıverelim aq

  diye söylenirsiniz ya adeta bütün bu gereksizler toplanmış ve bu ders ortaya çıkmıştır.

  edit: üç yıldır aralıksız her vizesinden 37 aldığım ders.
 • oral diyince direk ben bir hoş oldum o bölüm en iyisidir
 • diş hekimliğinin en gereksiz yandalları arasında açık ara birinci. danışmadan öteye gitmeyen anabilim dalı. sırf para yüzünden yüz tane yandal icat ettiler küçücük ağza . sonuç olarak bu bölüme gitmeyin, gidenleri uyarın. bitirince işsiz kalacaksınız ve yeni mezun sıradan dişçi ile aranızdaki fark 'uzman dt' olacak. kaynak çok yakın birisi..
 • ben bu alanda çalışıp normal olan doçent ve üzeri bir insan görmedim. hepsi kompleksli, hepsi kendini bir şey zanneder. koskoca doçent bile sağlıklı hastada insizyonel biyopsi alırken 2 litre ter döktü gözümün önünde* . ama lafa gelince hepsi kaf dağının üstünde otururlar. diş hekimliğinin açık ara en nefret ettiğim uzmanlık alanı. mesela ortalama bir uzman herhangi bir odr uzmanının yaptığı işi yapabilir.(zaten planlamaları illaki değiştiği için yapıyorlarda)