şükela:  tümü | bugün
  • finans hocası,danısmanlıkta yapıyor aynı zamanda spk sınav sorularını hazırlayan kurulda yer alıyor.sık sık tv de yorum yaptıgını soyluyor,rastlamadım.
  • her ders asaf'la (bkz: asaf savaş akat) taner'e (bkz: taner berksoy) verip veriştiren, piyasalara ve konulara son derece hakim olan ama ingilizce konuşmaması gereken hoca.. terslenip, azar işitmekten haz etmiyorsanız mümkün olduğu kadar odasına uğramamanız tavsiye edilir.
  • finans derslerine isteyerek gitmemizi sağlayan,hayran olduğumuz hocamız.kendisinin piyasalara ve ekonomi tarihine olan yatkınlığı bu konudaki mizah anlayşına oldukça yardım etmektedir ve bu sayede dersleri hem eğlendirici hem düşündürücü geçmektedir..çok ince bir alayla şuanki ve geçmiş hükümetlerinin uyguladığı para politikalarını eleştirirken kendisinin üniversite okurken sıkı bir solcu olduğunu anlamak hiçte zor olmuyor.
  • kurtlar vadisi'nin birinci serisinde, finans ile ilgili konularda danışmanlık yaptığı rivayet edilen hoca.
  • an itibariyle bloombergtv'de konusan felaket tellali hoca. bariz muhalif. kesinlikle oyle kesinlikle boyle. ustu kapali "gotumuze girdi" diyor.

biri bir bardak su versin hocaya.
  • adından dolayı cumhurbaşkanına hakaret suçuyla içeri atılması mümkün olan hoca...
  • piri reis üniversitesi rektörü olan finansçı profesör. aynı zamanda aselsan'da da yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. zaman zaman tvlerde de boy gösteren hükümete yakın bir isimdir.

https://www.pirireis.edu.tr/rektor
  • hükümete yakın şahsiyet.
  • az önce yiğit bulut'la trt türk'te görünmüş prof.
    dünyayı "sanal enstrüman"larla yönettiğini söyledikleri batılı piyasa godamanlarına bindirdiler.

bu prof'a göre piyasada dönen para 1 katrilyon dolarmış. (abd'nin milli gelirinin 50 katı)

yiğit bulut 3 trilyon dolar yöneten bir adamla konuşmuş.
    bu 3 trilyon doların çoğu sanal, türev ve kaldıraçlıymış.

yani godamanlar hayali paralarla ülkeleri ve tüm dünyayı soyuyorlarmış.

akp bu amcaların oyunlarını bozmuş.
    "düşük faiz- yüksek kur politikası" uygulayarak godamanları büyük bir bozguna uğratmış.

şu anda yabancıların türkiye'ye büyük ilgisi varmış.
    türkiye'ye para akışı sürüyormuş.

türkiye'ye gelen para sanal değil gerçekmiş.