şükela:  tümü | bugün
  • yaklasan soguk havalar ve grip mevsimi ile beraber bogaz agrisi cekecek ya da ceken sozluk yazarlarinin hayir dualarini almak icin bugun size oral probiyotiklerden bahsedecegim.

bogaz ve agzimizin ici iyi ve kotu bakteri kolonileriyle dolu. beslenme seklimiz, bagisikligimiz, kullandigimiz dis bakim urunleri bazen kotu bakteriler ile beraber iyi bakterileri de etkileyebiliyor ne yazik ki.

her neyse, lafi uzatmadan size streptococcus salivarius k12 ya da diger adiyla blis k12 adli probiyotikten bahsedecegim. bu probiyotik bogazinida koloni olusturarak kotu bakterilerin olusmasini engelliyor. tablet olarak satiliyor, yurtdisinda cok rahat bulabilirsiniz, ulkemizde ise bactoblis adiyla satiliyor. agiz, bogaz, kulak ve burun sagligi icin hem onleyici hem tedavi edici etkisi var.(baska marka biliyorsaniz mesaj bekliyorum ekleme yapmak icin).

zorlu zamanlar gelmeden bir sans verip, 1 ay boyunca yatmadan bir tane agziniza atip yavas yavas emin derim. eger bu bakteri kolonisi bogazinizda tutunursa ve bu kisi agri cekmeden ya da az agrili gecirirseniz bir tesekkur mesajinizi beklerim :)

bir de bunun blis m18 kardesi var, o da agiz sagligi, agiz kokusu ve dis curugu icin etkili. turkiye'de satılıyor mu bilmiyorum, duyarsaniz mesajlari bekliyorum.