şükela:  tümü | bugün
  • işi düşenlere, buradan vize alacaklara şimdiden sabır diliyorum. zaman ve imkan dahilindeyse ve konsolosluk seçeneği mümkünse, başka şehirde bile olsa oraya gidilmeli.

bazı arkadaşların attığı mesajlara açıklama yapmak istiyorum böyle çok çiğ durmuş evet,

şöyle ki, benden bir gün sonra ankara'dan aracı vasıtasıyla başvuran kişi benden 3 gün önce vizesine sahip olabiliyor. sadece 5 günde.

siz istanbula gidiyorsunuz, pasaportunuz adresinize gönderilsin diye kargo parası veriyorsunuz, ama gel gör ki sizin pasaportunuz hem ankara'ya kıyasla 1 gün sonra orange vize başvuru merkezine geliyor. hem de ordaki iyi giyimli çok kibar dünyanın en zor işini yapan insanlar telefonda pasaportunuzu kargolayacaklarını söylemelerine rağmen kargolamıyorlar.

ee ne mi oluyor, olan size oluyor. onlar tokmağına ya da tokmakçısına bakıyor.
  • 16 mart'ta yapılan başvuruyu hala sonuçlandıramamış mükemmel aracı kuruluş.

edit : seyahate çıkılacak pazar gününden önceki cuma pasaportları teslim ettiler. yani vize yetişiyor ama sağlam stres yaşanıyor.
  • yeni randevu almak istiyorum fakat hiçbir şekilde boş gün gözükmüyor. temmuz'dan ocak ayına kadar tek tek baktım. bir yanlışlık olmalı yoksa burada kaldık :(
  • tam 2 haftadır macaristan vizesi başvurusu sonucumu beklediğim kuruluş. üstelik bu ara hızlandıracaklar 3 gün sonra bakmaya başlayabilirsiniz denmişti. sıkıntı büyük
  • macar vizesini 1 aydır bekleyen var. 2 hafta yine iyimiş. haziran başvuruları hala sonuçlanmadı. vercekleri altı üstü 4 gün vize zaten.

sanki italya gibi 1 sene veriyorlarmışcasına ne nazlandılar yahu. gerçi orangein olayla alakası yok sadece aracı kurum sonuçta ama buraya yazılmış diye şeyettim.
  • ankara'daki ofislerine macaristan vizesi için 14.07.2016 perşembe günü belgelerimi teslim ettim. 18.07.2016 pazartesi günü vizem hazırdı. ben memnun kaldım.
  • başvuru yaptığınızda içeride çalışanlar rahat bir şekilde "7-15 gün içinde çıkar" diyorlar, 15 gün geçip de arayınca "daha erken 3 haftayı bulur" diyorlar, 3 hafta olunca "merak etmeyin en olmadı seyahatinizden 1 gün önce kesin gelir" diyorlar.

macaristan'a gitmem 1 hafta kaldı ve hala ortada vize yok. ben o zaman niye 1 ay önce başvurdum?? keşke seyahate 2 hafta kala başvursaydım ve hemen sonuçlansaydı. bir dahaki macaristan vize ihtiyacında, kesinlikle konsolosluğa gideceğim.
  • "başvuru işlemleri devam etmektedir" cümlesini okumayı, hayatınızın önemli bir parçası haline getiren vizeci.
  • 2 gün önce ankara ofisinden macaristan vizesi için başvurumu yaptım. gerekli tüm evrakları eksiksiz hazırladım. hatta başvuruyu alan muhtemelen macar olan ablamızdan da aksanlı bir teşekkür aldım. daha önce vfs (izmir) ve idata (izmir) aracılığıyla yaptığım başvurularla kıyasladığımda özellikle ofisin sakinliğine çok şaşırdım. vfs ve idata ofisleri ne zaman gitsem veya önünden geçsem dolu olur. ama burası çok sakindi. hiç bekletilmeden başvurumu gayet hızlı bir şekilde yaptım. bunda ofisin sadece macaristan başvurularını kabul ediyor oluşu da etkili. ancak macaristan vizesi başlığında gördüğm eleştirilerde 2-3 haftadan önce başvuruların sonuçlanmayışı ve yoğunluk olduğu mevsuzu var. bilemedim o yüzden. vfs ve idata ofislerinin sıkıntısı genel olarak suratsız insanların olması. genelleme yapmak doğru olmasa da hep öyle denk geldi bana. ama burada gayet ilgili ve güleryüzlü karşılandım. istanbul ofisini bilmem ama ankara ofisi sınıfı geçti benim için.

eleştireceğim bir iki husus ise ankara ofisi için pasaport takip sistemi yok. yani vfs ya da idata gibi internetten pasaportunuzun durumunu takip edemiyorsunuz. telefondan sormanız gerekiyor. bir diğer husus ise başvuruda sadece euro kabul ediyorlar.