şükela:  tümü | bugün
 • spor ve ozellikle futbol gezegeninde olup bitenleri gazetelerin spor sayfalarindan cikarip olagan haberin otesine tasiyan genc radikal'ci.. bir ara, asagi yukari ayni parkurda yeni binyil'a katilmisligi da vardir..
 • aktif bir susermışş (bkz: milliyet sanat temmuz sayısı)
  (bkz: basında sourtimes)
 • arada bir "futboldan anlamam ama acaip sosyolojik tahliller uydururum" düsturuyla yazdığı akla ziyan spor yazılarıyla radikal'de fuzuli yer işgal eden haşmet baboğlu'nun daha bir toy olanı ya da nick fury bey'in pek bir isabetle buyurduğu gibi futbola hunharca saldıran bir türk enteli** daha...
 • bir suser olduğundan şüpelendiğim kişi..*
 • sozlukte tanisip yazistigim, sonradan kendini desifre eden* suser. sanirim kendisi muhabbet seven bir kisidir, ancak nedense bir daha goremedim. radikal cumartesi'deki kent fisiltilari adli koseyi gizlice* yazdigini sandigim yazar.
 • futbol konusunda yazı yazması kesinlikle yasaklanması gereken yazar.
  diğer yazıları nispeten okunabilir ama futbol yazıları yerçekiminden uzak bence.
 • "feshanede yildirim mayruk kucaginda bulent abla" * isimli tablonun yardimci oyuncularindan.
 • hülya ve kaya didişmesinin* uzağında kalma konusunda kararlı olduğundan söz edip, tahrik gücü yüksek bir hülya avşar yazısını radikal cumartesi ile tarihe kazandırmış popüler kültür avcısı.
 • türk köşe yazarları arasında en istikrarlı fatih terim karşıtlarından biri.

  bu satırların yazarı olarak fatih terime militanca bağlı olmayan, aksine eleştirilecek bir çok yanı olduğunu düşünenlerdenim. ama yine de türkiye süper liginde yer alan takımların neredeyse hepsinin başında yerli hocaların bulunmasının nedeni olarak bir numaraya fatih terim'i koyarım (eh tabi luce de artık beşiktaşa geçince bizden oldu. gs'deyken at hırsızıydı ama orayı karıştırmayalım..) elbetteki fatih terim'in en aç organı egosudur. doyurulmazsa kendini bile yiyebilir ama kesinlikle bence gerekli bir kişidir. türk futbolunun resimli tarihinin en renkli ve güzel manzaralı tablosu tabi ki fatih terim'in imzasını taşır. hal böyleyken oray eğin gibi aslında çok da aydınlık bir akla sahip bir adamın en dekadan spor yazarlarının bile yapmadığı fatih terime yönelik kelle avcılığına kendini adamış olmasını aklım almamaktadır. 14 aralık 1997 de keleme aldığı bir yazısında fatih terim'in galatasaray'dan valizini toplayıp gitmesinin an meselesi olduğunu davul çalar gibi yazısında belirtmiş olan bu kardeşimiz yine aynı nakarata başlamış görünüyor.
  (merak eden bu cümleyi okuyabilir.hem de yazının ilk cümlesi*.http://www.cimbom.org/columnists/oray9798.html)

  yine de anlamaya çalışıyorum bu antipatiyi. kimse kimseyi tabi ki sevmek zorunda değil. isteyen istediğini düşünebilir. isteyen oray eğin'in yazılarını okumayabilir. isteyen fatih terim'i kendi fikirlerinin çarmıhına gerebilir. ama her şeyi tabi ki zaman gösterecektir. daha önceki uzun raundlardan başarıyla çıkmış fatih terim artık eskisi kadar güçlü olmasa da son kertede belki sağlam bir kroşe çıkarabilir bu bütçesiz ve cılız sarı kırmızı bedeniyle. oturup mücadeleyi bir de bu açıdan izlemek de fayda var.

  ama önce bir cipsle kola almalıyım kendime..
 • röportaj olayına yeni bir anlayış getiren, soruları ve cevapları kaleme aldığı düz yazının içine serpiştiren, karşısındaki kişinin fiziksel hareketlerini, mimiklerini, röportaj gerçekleşirkenk ruh halini yazıya yerleştiren iyi bir yazar.