şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hıncal uluç'un genç versiyonu.

teknik olarak herhangi konuda formasyonu, bir vasfı yoktur ama her boku bilir, her boktan anlar, bulunduğu yerde o davet senin, bu magazin olayı benim dolanır, bol kitap okuduğunu her fırsatta ima eder.

en önemli benzerliği ise şu: bilhassa konularda, mutlaka basındaki genel teamül ve ortak düşüncenin aksini iddia eder. (bi tek fetö konusunda ucu biraz kendine dokunduğu ve aksini söylemek yemeyeceği için aynı kulvarda)
  • bab-i ali de sevdiğim ve okuduğum köşe yazarlarından. bakış açısı da güzel. ancak şu abd eğitim hayatı, doktora cümlesi falan yazılarında veya röportajlarında geçince kıl oluyorum. etrafımda makale, tez, doktora, tik, enstitü kelimeleri o kadar çok kullanılıyor ki artık kişileri bu cümlelere göre sınıflandırıyor beynim ister istemez. burayı okuduğunu biliyorum delikanlı! bahsetme bir daha emi?
  • bugünkü yazısında ekşi sözlük ve facebooka'a sansür çığırtısı yapmış sözde yazar.
    (bkz: #86603265)
  • barış manço'yla ilgili, "kendisinden kolay vazgeçilebilecek, uçucu eserler vermiş bir bir isim," diyerek ne kadar ukala biri olduğunu göstermiş olan köşe yazarı. yani sivri olayım da, nasıl olursa olsun mantalitesinde galiba.

https://www.haberturk.com/…avuzcu-ama-buyuk-sanatci
  • barış manço için 'aslında kendisinden kolay vazgeçilebilecek, uçucu eserler vermiş bir isimdi zaten' diye bir yazı kaleme alması ile gazeteciliğin nerelere geldiğini göstermiştir.

işi gücü millete sataşmak olan ve kaostan nemalanan insanların devri kapanmalı artık bu ülkede. hadi bu akıldan noksan herif yazmış bu yazıyı editör vs. incelemiyor mu ya? nasıl böyle bir şey yayınlana bilir?
  • sorsan sansur var turkiye'de diye aglar herkes. ama begenmedikleri fikirler icin de sansur istemekten baska hicbir sey yapmazlar.

editor de mi incelememis, nasil yayinlanirmis boyle bi yazi?

bildigin yayinlanir. adam sevmiyordur, fikrini yazmistir. sanane? ifade ozgurlugu yok mu? konusma ozgurlugu yok mu? var.

var da turkiye'nin cakma aydini bu kadar basit bir kavrami bile idrak edemeden ilericilik oynuyor.

sen ac kendi gotune bak derler adama. alt tarafi bi sanatci icin yazilan bi elestiriyi bile kaldiramayacak, sansurlensin diyecek kadar yobaz olmak nereden geldi acaba bu ulkenin gencligine. politik dogruculuktan olabilir.
  • uçucu eserler dediği şeyleri kırk senedir döndüre döndüre dinliyoruz ve kim bilir daha ne kadar dinleyeceğiz. kendisini 5 sene sonra kim hatırlayacak acaba ya da daha güncel olalım sokağa çıkıp on kişiye soralım oray eğin kimdir diye, kaç kişi nefes alıp verdiğinden haberdardır acaba?
    bu tür sivri çıkışların ifade özgürlüğüyle de uzaktan yakından alakası yok. bunu adı ilgi açlığı(açlık da değil de, neyse...)
    al, biraz ilgilendim oray, gönlün oldu mu? :)