• bugüne kadar izlediğim tüm nextflix filmlerinden sonra pişman oldum. boşa harcadığım zamana yandım. bir daha da netflix filmi izlemem deme noktasına bile gelmiştim ki, bilimkurgu film önerisi olarak bu film karşıma çıkınca yine dayanamadım, izlemeye koyulmuş bulundum. gel gelelim; ilk kez, izlediğim için pişman olmadığım bir netflix filmiyle karşılaştım. imdb puanlamamı eda ettikten sonra hemen buraya geldim. filmin sonunu daha iyi bağlayabilselerdi 7 puanı yabıştırırdım, bu bakımdan bir parça hayalkırıklığına uğramadım değil. yine de 6'dan daha düşük bir puan vermeye gönlüm razı olmadı.

beklentiniz çok yüksek olmasın. yine de izlenmeye değer bir film olduğunu söyleyebilirim. spoiler'sız seyirler diliyorum. spoiler yerseniz the sixth sense spoiler'ı yemişten beter olursunuz, aman dikkat!
  • biraz yavan kalmış. öneri listeme girmez. ama izlemeyin de demem. hayırlı işler.
  • 1 saat 35 dakikalık ispanyol yapımı bilim-kurgu-uzay tarzında bir netflix filmidir. uzayda tek başına yolculuk yapan bir kadının hikayesidir. spoiler vermeden ne derece tanıtım yazabilirim bilemedim.
    netflixin film konusundaki başarısızlıkları bilinsede bu pek de fena bir film değil tarafıma göre. ya da ben tam bir uzay filmi canavarıyım. devasa bir twist var. sanırım filmin tek olayı da o. birazdan yazacağım spoiler'ı filmi izlemeden asla okumayın

hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert
    hayvani spoiler alert

--- spoiler ---

ascension dizisinin netflix çakması sanırım. fikir orjinal olduğu için sırıtmıyor ama ikisini de izleyeni birazcık sıkabilir. twist çakılır mı yahu
    --- spoiler ---
  • orbita 9 çok beğenerek izlediğim filmlerden biri oldu. birazcık sci-fi, birazcık romantizm birleşimi siradisi bir hikaye.
    doğup büyüdüğü uzay mekiginde tek basina yaşayan bir genç kızın dünyasını anlatıyor.
    ispanyol sinemasının tanıdık yüzlerinden alex gonzalez belki de ilk kez iyi adamı oynuyor.
  • netflix'de izlediğim, yine bir ispanyol dizisi olan 'yetkisiz bir hayat'da (bkz: vivir sin permiso) ilk kez gördüğüm; herkesin canını acıtan mario rolündeki alex gonzales'in (tam adı augusto alejandro josé gonzález )bu defa yufka yürekli bir mühendis olarak karşımıza çıktığı, bir başka içinde '9' geçen filmlerden, '9. uydu'*. eğlencelik.

not: diğerleri için (bkz: the ninth gate)- (bkz: the 9th life of louis drax)

konusuna gelirsek; orbita 9 no.lu simülatör içinde bir nevi hapis hayatı yaşadığını bilmeyen helena adlı denek (bkz: clara lago), orada bulunuşunun 1709. gününde kontrol amaçlı gelen yakışıklı bir mühendisin merhameti ile gerçeklerle yüzleşir. şehirde buluşulan barın no.su 99, gidilmesi hedeflenen yeni gezegenin no.su 909*. ve olaylar, olaylar.

uzay 1999 ile gözünü açmış biri olarak, sci-fi filmlere ilgim çocukluğumdan beri var gerçi. bu, diğerlerinin yanında çekim ve oyunculuk kalitesi olarak pencere camı kadar sade, sıradan kalsa ve yer yer mantıksız sahneleriyle gülümsetse de, yine de ispanyol filmlerinden hoşlananlara hitap edebilir. bence.
  • uyutan cinsten bir bilim kurgumsu uzay filmi

kızın uzay gemisinde olmadığını daha filmin başında yardım gemisinin gelişinden anladım ve izlemeyi bıraktım daha doğrusu uyumuşum..
  • hatem khraiche tarafından yazılıp yönetilen netflix filmi. spoiler yememeniz dileğiyle.
  • filmin besinci dakikasinda acikliga kavusan, yani filmin girisinde verilen bir bilgiye cok kritik spoiler muamelesi cekilen bir film ayni zamanda.

bu durumda, filmin baslarini sakin izlemeyin yoksa butun numarasi kacar demek de cok abes olmamali.
  • spoiler denen şey pek de spoiler değil. zaten filmin konusu o gerçeğin açığa çıkmasıyla başlamakta.

--- spoiler ---

işte gelsin spoiler
    --- spoiler ---

distopik bir film zira ne celeste'ye sağ salim ulaşma ümidi var (çünkü denekler uzay gemisine uyum sağlıyor) ne de dünyanın durumunun nasıl düzeleceğine dair bir fikir. buna rağmen karakterler üzerinden zorlama bir mutlu son... hey yarabbim.
  • ne yazık ki internette orjinal dilinde altyazılısını bulamadığım film. bilen yeşillendirirse sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap