şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
96 entry daha
 • iyi ki mustafa kemal heykeli dikmeye kalkmamışlar. ilker kızmaz heykeli dikerlerdi valla mustafa kemal heykeli dikiyoruz diye.
  edit: arkadaşlar uyardı, mustafa kemal atatürk heykeli de dikmişler, doğru sima ile :)
 • tam zaytung luk bir haberdir ama daha zaytung luk bir haber vardı ki sözlüğümüzde bu başlık kadar popüler olmadı. keşke bu başlığa yazılanların yarısı kadar (ne yarısı sayfalarca eleştirel entry ler yazılmalıydı ki sadece 1 entry ile başlık başa kalmış) entry yazılsaydı. bunu yapanın chp li belediye olması özellikle de 10 kasımda bu ayıbın olması da da manidardır.
  (bkz: buca belediyesinin yaptirdigi ataturk heykeli)olayı şöyle özetlemek gerekirse. 2018 yılında buca belediyesi çevik bir meydanını düzenlemekte ve atatürk heykelini yaptırmaktaydı. atamızın ölüm günü 10 kasımda da açılışı yapılacaktı.
  10 kasım günü açılışı yapılan heykel şu şekilde idi sözcü sputnik takvim (3 tane link verdim isteyen istediği kısıma tıklama kazandırır).

  yakın zamanda eleştiriler sonucunda (buca belediyesinin yaptığı gibi) heykeli bilindik
  ertuğrul gazi ile değiştireceklerdir (nasılsa orjinali). ama canlı, kanlı bildiğimiz, yüzlerce resmi, videosu olan atatürk'ün, kendisinin kurmuş olduğu partiye mensup kişilerce böyle bir rezalete el atması yanında, ordu belediyesinin yapmış olduğu hiçbir şeydir.

  not: buca belediyesinin bu durumunu gazeteden, tv den değil, atamızı anmak için gittiğim törende bilakis canlı tanıklık etmiştim.
 • yapanların haklarında soruşturma başlatılmış. ulan o oraya dikilirken veya dikmeden önce hiç mi kontrol etmediniz ?

  adam demek ertuğrul gazi diye madonna heykeli koysa yine sonradan haberiniz olacaktı.
 • ertuğrul bey’in eşgali zaten bilinmiyor, kitaplardaki osmanlı padişahı resimleri yüz yıllar sonra tahmini olarak çizilmiş. en acısı da yavuz selim diye tarih dersi kitabımıza şah ismail’in resmi konulmuş.

  sıkıntı yok yani en azından olmuşken yakışıklı olmuş, memleketlerinin çocuğuna da selam göndermişler.
 • 72 yaşında melekelerini yitirmiş iyi niyetli bir başkanları var,
  (bkz: hilmi güler)
  kim ne derse inanıp, doğru yanlış uyguluyor. allah’tan küçük bir şehir olduğu için ulusal gündeme böyle ara ara düşüyor.

  yoksa 1 senede yaptıkları ve yapamadıklarıyla şehir ve başkan gerçekten komedi durumunda, bir dahaki seçime kadar ordu böyle daha çok gündem olur.
 • ordu büyükşehir belediyesi, oyuncu engin altan düzyatan’a benzerliği sosyal medyada tartışma konusu olan ertuğrul gazi büstünün kaldırıldığını ve ilgililer hakkında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  yahu arkadaş heykeli açarken hiç mi bakmadınız da şimdi ilgililer hakkında soruşturma başlatıyorsunuz

  https://www.ntv.com.tr/…ildi,vxlp2olhnusvhjqdj8ir0q
 • başlıkta hata var. ordu büyükşehir oldu.
 • e.a. düzyatan'ın açılımının engin altan düzyatan olduğu haberdir. benim gibi bilmediği için habere girmek zorunda olanlar için bir bilgi olarak dursun burda

  e.a. düzyatan tını geeym
 • uzun zamandır zaytung haberlerinde bile bu kadar eğlendmemişim dedirten olay.
 • ertuğrul gazi, ertuğrul gaziliği bu engin altandüzyatan kadar yaşamadı.
40 entry daha