*

• ordu büyükşehir belediyesi personelinin, belediyece yaptırılan bir yapım işinin sözleşmesine konulan hüküm kapsamında, bütün masrafları yüklenici tarafından karşılanmak üzere teknik gezi adı altında tayland'a gönderilmesidir. konu geçtiğimiz günlerde yayımlanan ordu büyükşehir belediyesi 2017 yılı sayıştay düzenlilik denetim raporuna yansımıştır.

görsel

rapordan alıntı:
    2017 yılında muhtelif tarihlerde görevli olarak yurtdışına gönderilen bazı personelin, belediyenin ihale etmiş olduğu ordu büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde muhtelif mahalle yollarında toprak işleri, sanat yapıları ve üst yapı işleri (alt temel, temel ve binder) yapılması işine ait sözleşmenin “test ve teknik gezi seyahatleri” başlıklı maddesine konulmuş olan hüküm çerçevesinde “yurtdışı teknik eğitim gezisi” adı altında görevlendirildiği anlaşılmıştır.

ayrıca, 2017 yılı içerisinde yapılan yurtdışı görevlendirmelerine bakıldığında, yurtdışı teknik eğitim gezisine giden personelden bir kısmının görev alanları ve tanımları ile teknik eğitim muhteviyatı arasında çelişki olduğu görülmüştür. şöyle ki; belirtilen personelin ve meclis üyelerinin tamamen teknik olan bir konu ile eğitime gönderilmesindeki amacın ne olduğu anlaşılamamıştır. “ordu büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde muhtelif mahalle yollarında toprak işleri, sanat yapıları ve üst yapı işleri (alt temel, temel ve binder) yapılması işi” kapsamında yüklenici tarafından belediye personelinin gezi ile ilgili her türlü harçlar, vizeler, harcırahlar, yol, gezi, otel, eğitim ücretleri karşılanmıştır... bu masrafların birim fiyata dâhil edilmiş sayılması ihale bedeline tespit edilemeyen bir yük getirmekle birlikte ihaleye teklif veren istekliler açısından saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi ve güvenirliği olumsuz etkileyebilecektir.

sayıştay denetçisi, hayat çok mu güzel lan diyememiş besbelli. adamlar bildiğin kamu görevi yapıyoruz diye tayland'da "test" yapıp gelmiş lan.

edit: rapor pdf linki düzeltildi.
    edit: görsel linki düzeltildi. (ocak 2024)
  • adamlar abanmamış teknik çalışmış.
    artık ne tekniğiyse.
  • belediyecilik tekniği olma zorunluluğu mu var canım?
  • tayland'a gidip ne gibi teknikler öğrendiklerini merak ettiğim belediye yöneticilerini barındıran başlık.
  • tayland'a gidip gizli tümsekler nasıl oluyor onu görmek istemiş olabilirler
  • zabıta şube müdürü olmasaydı sıkıntı yoktu her türlü yerdik ama olmamış gençler yediğiniz içtiğiniz sizin olsun yapılar nasıldı anlatın (bkz: büyükşehir çalışıyor)
  • ordu da ladyboy bulamadıkları için mecbur kalmış olabilirler. hemen kötü düşünüyorsunuz siz de. içiniz fesat.
hesabın var mı? giriş yap