şükela:  tümü | bugün
 • izmirin yeşilyurtunun merkezi sayılabilecek bir cadde. aslında cadde standartlarına bir göz atılsa enden kaybedecektir ama, yıllardan beri cadde filan diye anılıyor, şimdi sokak diyip ayıp etmeyelim kendisine.
 • yıllarca okula gitmek için otobüs beklediğim kasvetli cadde, sevemedim.
 • pek cok il ve ilcede mutlaka bulunan cadde. genellikle buyuk, geni$, ana bir cadde adidir.
 • kadıköy barbaros mahallesinde, ümraniye mustafa kemal mahallesi ile sınırı çizen uzun caddedir
 • adana'da, stadyum ile çevre yolu arasında uzanan, üzerinde dört anlamsız ışıklı kavşağın bulunduğu (ki 100 metreye bir konuşlanmıştır neredeyse) her birinde mutlaka iki dakika beklediğiniz, yaya iken asla düşünülmediğiniz için delirdiğiniz, araçtayken o an muhattap kabul gören her bir bireye küfrettiğiniz saçma cadde.
 • kadıköy yenisahra mahallesini baştan başa kateden caddedir
 • türk idari sorumluluk hukuku bakımından çok büyük önem taşıyan bir caddedir kendisi. davacının soyadına ithafen "budo" adı verilen ve ordu caddesindeki bir taşınmaza ilişkin tazminat talebini konu edinen danıştay kararı, bayındırlık işlerinde kamu külfetleri karşısında eşitlik ilkesinin ilk uygulaması olarak kabul edilir: "dâva, beyazıt meydanı ile aksaray arasındaki ordu caddesinin yeniden düzenlenmesi sırasında yolun yükseltilmesi üzerine dâvacıya ait apartmanın kapısının yol seviyesine nazaran aşağı düşmüş ve zemin katının kısmen bodrum katına inkılâp etmiş olması sebepleriyle maruz kaldığı 75.000 liralık zararın risque esasına göre tazmin edilmesi dileğinden ibarettir. âmme mükellefiyetleri karşısında fertlerin eşitliği, idare hukukunun esaslarındandır. bayındırlık işlerinin ifası neticesinde meydana gelen tesis ve eserler, topluluğun faydalandığı bir iktisap teşkil ettiğine göre, bu yüzden ferdin zarara uğraması halinde, bu zarar, topluluğun nef’ine katlanılmış bir fedakârlık niteliğini taşıdığı cihetle âmme mükellefiyetleri karşısında eşitliği sağlamak için devamlı ve istisnaî karakterde olan ferdî zararları telâfi etmek hakkaniyet ve nasafetin icabıdır."
 • üsküdar bahçelievler mahallesinde bir caddedir. yıldırım beyazıt caddesinden "hacı ibrahimoğlu kebap lahmacun"un yanından girişi vardır, ebru sokak, kasımpatı sokak, buhara camii, sümer sokak, seçkin sokak, şafak sokak, bağlar caddesi, orkide sokak, gül sokak ve menekşe sokaklarla kesişir
 • aksaray'dan beyazıt'a kadar çıkan cadde. gidiş geliş her iki yönü de devamlı tıkalıdır, sağ şeridini komple belediye otobüsleri işgal eder. ortasından bilindiği gibi tramvay geçer. bu caddeyi bir zamanlar edebiyat fakültesinin önünde, gecenin ikisinde beş parasız mal gibi kalmış arkadaşımı almaya gittiğimde akıcı gördüm sadece.
 • istanbul'un en modern alemlerinden birine sahip, abidevi bir yapi olan sultan ii. mahmud'un turbesi'nin yer aldigi caddedir.

  http://i.hizliresim.com/vl6kar.jpg