• üniversite mottosu olarak "huzurlu şehir ve üniversitesi" çok yanlış bir seçim olmuş. sanki üniversiteye emeklilik ikramiyesini yeni almış amcalar girecek.

huzurlu şehir ve üniversitesi...
    pazar günü bulmaca mı çözdüreceksiniz öğrencilere?
  • erasmusla gelen ilk öğrenicisi az erken geleydi de fındığa yardım edeydi. şimdi neye yarar harmanda fındık.
  • tıp fakültesine
    -deksmedetomin ve tiyopental’in ratlarda fokal celebral iskemide serebral koruyucu etkilerinin histopatolojik olarak karşılaştırılması ile ilgili çalışma yapmış olan anestezi yardımçı doçenti
    -ratlarda bleomycinin neden olduğu pulmoner fibrozis tedavisinde resveratrolun etkisi ile ilgili çalışma yapmış olan göğüs hastalıkları yardımcı doçenti alacak olan üniversite.

arkadaş direk ad soyad yazaydınız bari.
  • kulakta gülhane askeri tıp akademisi tadı bırakmaktadır.

- nerde okuyon?
    - ordu üniversitesinde..
    - rütbe??

ya da

- abi size hazırlıkta yanaşık düzen mi öğretiyorlar?

türünden gereksiz esprilere konu olması muhtemeldir.
  • erasmusla gelen ilk öğrencisi orgi havalanına inmişse orduyu erasmusun başkenti olarak düşündürtecek üniversitedir.
  • erasmus'la gelen ilk öğrencisini unutamayacağı tecrübeler beklemektedir.
  • erasmusla gelen ilk öğrencisi ordunun dereleri performansıyla da göz dolduracaktır.
  • ingiliz dili ve edebiyatı tercih arkadaşlara duyurulur. ilk olarak bir ingiliz bölümüne değil de " boş ego " bölümüne hoşgeldiniz efenim! öğrencilerin hepsi elizabeth'in ya kanka tayfasıdır ya da kuzenleri. iki hoca sıkıntıdır. cüneyt ve erdinç parlak, erdinç hoca yine iyidir, neyse o'dur (belki de bi umut) ama cüneyt hoca bi firavun bi atilla'nın gazabı-kelam. herkes ingilizcenizi full ister(speaking-listening blabla) ama kendileri doğar doğmaz " hi doctor, let's smack my butt " demişlerdir ahajslsşaljajal. haa bir de okul kulüplerine katılmaya karşıdırlar, müdahele ederler. hani samimi bi ortam olsa zaten arkadaşlarla takılırsın, samimiyet olmayınca kulübe katılasın gelir ona da çomak sokarlar. velhasılkelam ben bıraktım, sizde bırakın demicem. insanoğlu herkes aynı değildir. ama o kaos da başarılar dilerim. hiç yüzlerine saymak nasip olmadı, burdan iyi girdirdim assfghjklhfds... vesselam
  • spor bilimleri fakültesinin 5259 nolu cumhurbaşkanı kararı ile kapatilan üniversite.
  • ikinci öğretim okuyorum ben kulüp faaliyetlerine katılım sağlamakta zorlanıyorum ancak üniversite genel olarak ortalama bir anadolu üniversitesinden daha kötü değil.

bulunduğum bölümde akademisyen kalitesinin ortalamanın üzerinde olduğunu düşünüyorum, dersler benim açımdan keyifli geçiyor. kütüphane çok güzel, derslikler iyi, ancak kampüsün bulunduğu bölgede düzgün öğrenci mekanı yok. bu bir dezavantaj. bunun için merkeze veya akyazı mahallesi ne gitmek gerekiyor. bu da yaklaşık 30-40dk lik ulaşım demek. ancak sahile hem kampüsten hem de merkezden hemen ulaşabiliyorsunuz ve ordu nun sahili güzel dostlar.

bunların dışında üniversitenin olduğu mahalleye son yıllarda çok fazla konut yapıldı. kiralar çok yüksek değil ve ev bulmakta zorluk çeken var mı emin olmamakla birlikte zannetmiyorum.

tercih yapmak isteyenler için ise; eğer alternatifleriniz arasında köklü ve büyük üniversiteler yoksa ordu üniversitesi ni ve burada yazmayı düşündüğünüz bölümü iyi araştırın. çok fazla kötü yorum yazan olmuş, haklılık payları vardır ama direkt yabana atmayın bence. çünkü eksikliklerine rağmen diğer anadolu üniversitelerden oldukça iyi bir tercih olabilir.

her şey gönlünüzce olsun…
hesabın var mı? giriş yap