şükela:  tümü | bugün
  • şırnak'ta şehit olan uzman onbaşı sercan öklük’ün ordu'daki evine acı haber verilirken fatsa garnizon komutanı yarbay halit gülten ve belediye başkanı hüseyin anlayan'ın beraberinde basın mensuplarıda bulunması.

-siz buraya boşuna gelmezsiniz

kamerayla geldiklerine göre hiç gelmezlerdi.
    bunların kafa 1500

kaynak
  • boşuna kelimesi nasıl da bir felsefe kitabı kadar düşündürür adami onu gördüm.

boşuna değil teyzem. insallah boşuna değildir.

allah sabır versin.
  • buna benzer bir şerefsizlik geçmişte de yaşanmıştı diye hatırlıyorum. sorun kişiler değil türkiye'de nereye el atsan orada insani olarak tepki gösterebileceğin bir hadiseyle karşılaşıyorsun.

bu da toplumun değişmeye yüz tuttuğunu, ahlâki çöküntüler yaşadığımızı gösteriyor.

geçen 14 yılda hırsızlığı, dolandırıcılığı, vergi kaçakçılığını, kalpazanlığı, özel hayata karışmayı, iftirayı, cehaleti makul görüp bilgisizliği, eğitimden üstün gören bireylerin hâkim olduğu bir topluma dönüştük. bunda da en büyük model işte böyle insanlar oluyor.
  • devlet kurumlarında ki bir çok idareci o makamda kalmak için neler yapmıyor ki.o sehit annesinin en kötü anını cekerek niye ölümsüzlestiriyorsun.amacın ne o kadının zaten cigeri yanmıs.kameralarla geldin yarasına derman oldun demi.
  • türkiye'de acı prim yapıyor, makam veriyor, oy getiriyor. "bir oğlumu verdim, diğeri de feda olsun" mantığı, sorma sorgulama mekanizmasını durduruyor.

ölenlerin bir seferlik konuşma hakkı olsaydı, söyleyecek bir çift lafları olurdu. ha duyulur muydu? hiç sanmam.
  • daha önce de benzeri yapılan düşüncesizlik. o zamanki teyzenin "hiii" deyişi ve hareketleri çıkmadığı için aklımdan yenisini izleyemedim. ne desek boş!
  • adamlarda ne söyleyecek söz, ne de anlatacak yüz kalmamış, ne kadar kalabalık o kadar iyi diye düşünüyorlar . bu kadar da umursamazlar.
  • propaganda için böyle bir acıyı basına servis edebilecek tıynette midesini aldırmış bir grup akp bürokratının başarısı. belediye başkanı, garnizon komutanı, emniyet, basın, acılının yanında yalandan üzülen bir kadın jandarma astsubay, ortada soluğu kesilmiş bir baba, yanda şoka girmiş bir anne, patlayan flaşlar... aferin lan, tam bir birlik tablosu. işte hayalini kurduğunuz türkiye. eserinizle gurur duyun!

(bkz: http://haber.sol.org.tr/…-esliginde-verdiler-172237)

tanım: akp türkiyesinin çürümenin en dip noktalarında seyrettiğini gösteren görüntüler.
  • izlemedim,izleyemem de.yüreğinde incir çekirdeği kadar vicdan olan insan yapamaz bunu zaten.
    aklım almıyor arkadaş.ben o kameramanın yerinde olsam "sıçarım sizin haberinize" der,işi bırakırdım.belki işsiz kalırdım ama onurlu yaşardım.
    yukardakiler ne söylerse onu yayınlayan medya şehit haberine sadece 2 dakika ayırıyor,onu da bu haysiyetsizliği yaparak geçiyor.üzerinden 3 ay geçmesine rağmen 15 temmuzda ayağı kırılan adamı akşama kadar yayınlamaktan çekinmezken birkaç diline yapışmış,aptalca avutucu cümleler kullanılıyor.
    oraya giden makam sahibi insancıklar sahte gözyaşı döküyor,şehidin çocuğuna oyuncak alıp kameralar önünde cici pozlar veriyor.
    olan sadece şehitlerimize ve ailelerine oluyor.şehit çocuklarının kaçının eğitimini üstleniyor devlet? çocuklarıyla ortada kalan annelere ne yardım yapılıyor?
    haaa bir de dünya görüşünüz ne olursa olsun "bu asker neden ölüyor? devletin strateji yanlışlığı mı var? soruları yerine "öyle demeyin,şehitlik üst mertebe" denerek avutuluyor aileler.
  • ''çocuğuma bişey mi oldu ne olur söyleyin?...''

diyor,boğazı düğümlenen ana...

işte bu ananın,ses tonundaki acı ve feryatta boğulacağız her birimiz?

bu nasıl bir vicdansızlıktır ki; kameralar eşliğinde şov yapar gibi ölüm haberi vermeye gidiyorsunuz?

insana saygınız yok anladım; ama inandığınız allahınıza da mı saygınız kalmadı!

bu tür haberler,yüreğimin içini paramparça ediyor...artık dayanacak gücüm de kalmadı.................