• ilginç bir yasaktır.

yedek subay olup orduevine şortla girmeye kalkmayın sakın. almıyorlar.

edit: 2016 yılı izmir orduevi.

edit 2: yedek subay olarak değil de muvazzaf subay olarak gidip giremediğim için eleştirseydim bu kadar tepki almazdı sanırım.

herkesin yedek subaylara nefreti varmış. bi siktirin gidin yasakçı zihniyetler.
  • ilginç olmayan yasak.

orduevine şortla girilebiliyor olsaydı ilginç olurdu. düşünsene gevşek bir askerin alevli şortla orduevinde dolaştığını.
  • sadece orduevinde değil bir çok özel tesiste de olan uygulamadır. büyük kulüp'e şortla giremezsiniz, iş bankası emekli derneğine şortla girersiniz ama akşam yemeği yiyecekseniz altınızda mutlaka pantolon olması gerekmektedir.
  • yedek subay olmanla alakalı birşey değil şortluysan en fazla bahçesinde dolanabilirsin.
  • geçtiğimiz bayram kapıdan çevrilmemle öğrendiğim yasaktır. ben götüme baka baka geri dönerken yanımdan geçen türbanlı bacım çatır çatır girmiştir içeri. çünkü işin içine dini katarsanız dokunulmazlık alıyorsunuz. geri dönüp benim inandığım din de "şort giymeyi" emrediyor demek istedim ama mavi ekran vereceklerini bildiğim için yapmadım.
  • kara çarşaf ile girmenin serbest olmasından daha şaşırtıcı değildir.
  • kara carsaf veya ninja kostumu giyerek giris yapabilirsiniz, sikinti yok.

edit: ninja kostumu yasakmis.
  • uzun zamandır olandır.

bunun yanısıra restoran bölümüne kapri, eşofman vb. kıyafetlerle girmeniz yasaktır. eskiden orduevi berberine sakal traş olmaya gelip sakalından dolayı içeri giremeyen insanlar bunu iyi bilir.
  • yasak negatif bir anlam çağrıştırıyor.

bence gerekli ve artırılması gereken kurallardan bir tanesidir. 6-7 yıldır hiç sakal tıraşı olmamış biri olarak söyleyebilirim ki; önceden olduğu gibi tıraşsız ve şort, atlet, türban, sarık benzeri giysiler ile orduevlerine girilmemelidir.
hesabın var mı? giriş yap