şükela:  tümü | bugün
  • zamanında en büyük iki karadeniz takımından biri olan (diğeri trabzonspor) hatta bir kez avrupa kupalarına katılma başarısı göstermiş şimdilerde 2.lig a kategorisine yükselmeye çalışan mor-beyaz renklerdeki futbol takımı.
  • 3-7 yaş arası dönemime tekabül eden maçlarını babamın omzunda mor-beyaz elbisemle izlediğim memleketimin futbol takımı. şimdi hangi ligde oynar, futbolcuları kimdir bilmem etmem ama o zamanlardan kalma sloganımla "yayaayaa şaşaşaa orduspor çok yaşa" demek isterim.
  • "or-or-or-mor-mor-mor-orduspor-gol" gibi tuhaf bir tezahürata sahip olan giresunspor 'un ezeli rakibi karadeniz takımı.
  • ligde oynadigi son 13 maçi kazanan, 3 hafta önce üsküdarspor'la olan maçini 17 bin kisinin ali sami yen'de izledigi, adim adim sampiyonluga giden 2. lig b kategorisi takimi. zamaninda türkiye'yi uefa kupasinda temsil etmisti:
    orduspor:2 banik ostrava (çek):0
    banik ostrava:6 orduspor:0
  • bu sezon 2.lig a ya oradan da 1. lige cikmasini umit ettigim karadeniz firtinasi..
  • tüm masabaşı oyunlara rağmen adım adım a kategorisine ilerleyen karadeniz takımı.
  • masabaşı oyunlarla adım adım a kategorisine ilerleyen karadeniz takımı.
  • ikinci lig b kategorisi b grubu 2004-2005 sezonu şampiyonu olarak ikinci lig a kategorisi 'ne yükselen takım.

tahkimden sonra gelen edit: futbol federasyonu tahkim kurulu, yarıda kalan orduspor maçı için eskişehirspor'a verilen 3-0 hükmen yenilgi kararını kaldırdı.. b kategorisi b grubu'nda orduspor'un şampiyonluğunu etkileyen maç hakkında detaylı açıklama yapılmadı...ilgilenenler için:
    http://www.ajansspor.com/haber.asp?haberid=112496
  • tüm rekorları alt üst ederek (örneğin üst üste maç kazanma rekoru :18 maç) şampiyon olan takım. orduspor 20 sene sonra ilk defa bir ligde şampiyon oldu. ama bu 20 senede bazı zamanlarda üzerine oynanan oyunlar dikkate alınmazken nedense meyveli ağaç taşlanır misali bu sene bir yığın iftiraya maruz kaldı. federasyon kural neyse gereğini yerini getirmiştir. bilgi sahibi olmadan yorum sahibi olma hastalığına sahip olduğumuz için aklımıza bin bir türlü paranoya geliyor. evet orduspor bu 18 maçın bazılarını son dakika golüyle kazanmıştır. ama futbol 89 dakika değildir. eğer öyle olsaydı bu sene süper lig şampiyonun adı değişirdi. 90. dakika da gol atmak maçın hiç bir şekilde bırakılmadığının, mücadelenin son dakikaya kadar sürdüğünün göstergesidir. şike yapmak isteyen zaten o dakikaya kadar beklemez. insanlar maalesef bu olayı görmek istedikleri gibi görüyorlar ve de biz bu kafayla hala türk futbolu nasıl gelişir diyoruz. unutmayın türk futbolu bok atarak gelişmez.
  • kavga dövüş tehdit bıçak zorbalıkla ikinci lig a kategorisine çıkmış takımdır, tez zamanda b kategorisine dönmesini dilediğimiz takımdır.