• evet bir iktidar muhalifi olarak orduyu destekliyorum.

ordu benim ordum, asker benim askerim; benim kardeşim, ağabeyim, kuzenim, evladım, babam... devlet benim devletim, millet de benim. hoşumuza gitmeyecek birileri yönetiyor diye sahip olduklarımdan, benim olandan, olduğumdan vazgeçecek değilim... evet yeri geliyor hiç istemediğim şekilde, istemediğim ve yanlış olduğunu düşündüğüm şekilde yönlendiriliyor ancak bu gerçeği değiştirmyor.

doğru ya da yanlış... eğer savaş kapıdaysa siyaset rafa kalkar, milli menfaatler paydasında buluşulur.

imza: bu olayların buraya kadar getirilmesinin yanlış olduğunu düşünen ancak mevcut şartlarda operasyon yapılmasını gerekli gören ve destekleyen muhalif.
  • orduya ‘vur’ emrini veren partili kimdir?
  • "..ordu, türk ordusu... işte bütün ulusun göğsünü güven ve gurur duyguları ile kabartan şanlı ad.
    (..)
    ordumuz, türk birliğinin, türk gücü ve yeteneğinin, türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir simgesidir."
    mustafa kemal atatürk

içi ne kadar boşaltılmış, kumpaslara, hain planlara peşkeş çekilmiş olursa olsun bu ordu bizim! ve benim yönüm, rehberim tsk'dır.

hükümetler, partiler, kişiler gelip geçicidir ancak türk devleti tüm kurumlarıyla ayrılamaz bir bütündür.

hangi sebeple olursa olsun türk ordusunun yanında olmayan/olamayan hiç kimse gelip burda atatürkçülük edebiyatı yapmasın.
  • sözcü yazarı olma olasılığı yüksektir. ya da fox tv'de çalışıyor olabilir.
  • ordu dediğiniz mehmetçiktir, mehmetçik ise millettir.
    komutanlar bile iktidar adamı olsa, o mehmet benim, kardeşim, komşum, hemşerim, i
    tabi ki destekleyeceğim. hükümet kim olursa olsun.
  • yere batsın benden olmayan onlardandır anlayışınız. anlayın artık kardeşim bu ülkede vatanını milletini seven ama muhalif olan insanlar var. dindar olup laik olan, sağcı olup mevcut iktidara mesafeli olan yahut tam tersi solcu olup başlık sahibinin dahil olduğu gruba muhalif olan insanlar var. ama yok bu memlekette ya hdplisin ya da akpli ortası olamaz.
    insanları, fikirlerini yalnızca ikiye ayıramazsınız. bunu yapmaya çalışan başlık sahibi gibi tek hücreden ibaret yaratıklar da, iktidar uşağı troll ekibi de bu saçma salak mantıkla düşünüyor(!) yani iktidarı destekleyenler senin bahsettiğin kişiler değil bizzat sensin. bu mantığın iktidarla aynı mantık. tek bildiğin insanları kutuplaştırmak.
  • "orduyu destekliyorum ve siyasi herhangi bir görüşüm yok"

kısmet olursa yüksek lisansımı bitirir bitirmez de orduya katılacağım (çok iyi bir işi olan mühendis beyanı) .

ordu herhangi bir siyasi partinin değildir. ordu yüce türk milletinin evlatlarından oluşur ve ancak türk milletine mal edilebilir.

başarısı bu milletin
    başarısızlığı bu milletindir.

ve her türk evladı, ordu nerede ve ne amaçla seferde olursa olsun başarısı için dua eder, etmelidir.

buna militaristlik diyenleri de dürtün ki pembe renkli rüyalarından uyansınlar.
  • suriye ve ırak tezkeresi akp, chp, mhp ve iyi parti oylarıyla meclisten geçmiştir. iktidar sahiplerinin hangi dini, siyasi veya ahlaki görüşlere sahip olduğundan bağımsız olarak ulusun vicdanını yansıtan bir karar olmuştur.

biz serap eser'i de şenay aybüke yalçın'ı da diğer masum insanlarımızı da siyaset üstünde tutuyoruz. türk ordusu da mensubu olduğu ulusun vicdanını yansıttığı sürece sağcısı, solcusu, dindarı, ateistiyle herkesin desteğini alır.
  • sanırım birileri istiyor ki ülkeye ve ülkedeki herşeye toptan itiraz edelim karşı çıkalım... benim için savaşan, benim için canını tehlikeye atan, o orada olmasa onun yerinde ben olacağım kişidir ordu, nasıl ki çanakkale'de senin benim dedem ise bugün de o... kimin zoruna giderse gitsin ordumuzu destekliyoruz.
  • ülkenin çıkarları doğrultusunda, güvenlik amacıyla yapılan bir operasyon sonucu, iktidarla devleti , orduyu ayıramayan ya da bilerek ayırmak istemeyenleri rahatsız eden vatansever insandır.
hesabın var mı? giriş yap