şükela:  tümü | bugün
  • 2015 bahar sezonuyla beraber ilk bölümü yayınlanmış olan anime.*

mangasıyla zaten çok ilgimi çekmişti ve çok güzel bir anime uyarlamasıyla açılışı yaptılar. tür olarak shoujo olmasına rağmen diğer shoujo animelerden çok farklı bir hikayesi var diyebiliriz.

shoujo sevmeyenlere bir şans vermelerini tavsiye derim.
  • animesi 24 bölüm olacak olan manga serisi. en merak ettiğim şey ise, nasıl sonlandıracakları. shoujo olmasına kesinlikle bakılmamalı, oturup izlenilmelidir. gouda takeo başlı başına bir nedendir zaten bunun için.
  • shoujo manga olarak japonya'da baya baya popüler olan, bir çok ünlü dergide de en iyi shoujo manga olarak aday gösterilen ve 2014 kodansha manga ödülünün sahibi mangadır. bu sıralar ise anime adaptasyonu japon kanallarını şenlendirerek reyting rekorları kıran izlemesi ve okuması gayet hoş bir drama ve liseli aşk hikayesi serisidir.

gouda takeo kendi yaşıtlarının aksine 2 metre boyunda ve 120 kilo ağırlığında tabiri caizse çam yarması gibi çocuktur. bu baş rol karakterimizin bir de, sunagawa adında, kızlar arasında popüler olan, takeo'nun tam aksine gayet yakışıklı fakat kızların ona karşı beslediği duygulara karşılık bir o kadar da vurdumduymaz olan çocukluk arkadaşı vardır. her ne kadar ikisi de birbirinin zıttı olsa da ikisi de aynı apartman da oturduklarından, anneleri de komşu olarak çok iyi anlaştıklarından ve özellikle sürekli aynı okula düştüklerinden bu zamana kadar her zaman beraber takılmışlar ve şu ana kadar da birbirleriyle hiç kavga da etmemişlerdir. bu ikili kafadar günün birinde okula tren ile giderken bir kızın bir sapık tarafından taciz edildiğini görür. yani suna olaya şahit olur ve takeo'yu dürterek onu olay hakkında bir haber eder. takeo her ne kadar bir çam yarması, dış görünüşü bir o kadar korkutucu olsa da aslında kalben bir o kadar da iyi yani melek gibi bir karaktere sahiptir ve baş rol karakterimizin doğasında ezilenin ve haksızlığın karşısında olmak olduğundan gözü önünde vuku bulan olaya hemen müdahele eder. işin komik yanı, burada bir parantez açmamız gerekirse, ana okulundan beri takeo'nun aşık olduğu her kız bu yakışıklı yakın arkadaşına aşık olup, her seferinde takeo'nun önünde bu kızlar suna'ya aşkını itiraf etmiştir. garibim ise artık bu duruma alıştığından yani ona karşı popülerlik ve yakışıklılık konusunda eline su dökemeyeceği için artık bu duruma normal tepki göstermektedir. işte o gün kaderin bir cilvesi mi bilinmez, kader takeo'nun yüzüne güler ve kendisi gibi bir o kadar melek olan sapıktan kurtardığı bu kız takeo'nun yardımseverliği ve iyi kalbinden dolayı oracıkta abayı yakar ve her ne kadar bunu ona söylemese de bu noktadan sonra yamato rinko adındaki hikayenin ayrılmaz parçası olacak bu kızımız takeo'nun hayatına güzel bir giriş yapar. asıl olayları ilginç kılan takeo rinko'nun kendisinden hoşlandığının farkına varmaz, tam aksine sürekli suna ile takıldıklarından rinko'nun suna'dan hoşlandığı gibi bir düşünceye kapılır. bu yanlış anlamadan dolayı da takeo rinko ona teşekkürlerini sunmaya geldiği zaman kendisine yemin eder ve rinko ile suna'nın arasını bulmak için işlere koyulur ve olaylar bu noktadan sonra trajikomik bir şekilde gelişmeye başlar. lakin suno o yaşına kadar hiç bir kıza ilgi göstermemiş ve rinko'nun bu kadar iyi ve saf bir kız olduğunu görünce takeo'ya rinko'nun gerçekten de hoş bir kız olduğunu söyler. zaten o noktada takeo yanlış anlamayı başka bir boyuta taşır ve ikisi arasını bulmak için elinden geleni yapar. fakat suna her ne kadar kızın takeo'dan hoşlandığını farketse de bundan ona bahsetmez.

kısacası shoujo severlerin zaten izlediği ama shoujo izleyip ve okumayan bütün anime ve manga severlerin mutlaka takip etmesi gereken bir seri. böyle güzel hikayeler zaten piyasaya nadir çıkıyor o yüzden 2015 bahar ayında yayınlanan en güzel serilerin başını çeken bu seriyi kaçırmayınız derim. saygılar.
  • çok eğlenceli aynı zamanda çok tatlı bir konu üzerinden ilerleyen şükela bir anime. animenin ilk dört bölümü türkanime.tv sitesinde bulunup izlenebilmekte. mangasını okumadığım için şu anda suna karakterinin geleceği konusunda tahminlerde bulunamıyorum. ama cidden sadece takeo'nun onu güldürebilmesi çok şeker ya~ merakla devam bölümleri bekleyeceğim ve bu kez merakıma yenik düşüp mangasını okumayacağım. öyle tatlılar ki animesini nasıl bağlayacaklar önce onu bir izlemem lazım^^
  • bu seri o kadar şirin , o kadar sevimli ve o kadar kawaii ki, monitöre ağız burun dalasım geliyor. okurken, aynı zamanda izlerken de tabi "shoujo olm bu seri shoujo, sil şu yüzündeki iğrenç sırıtışı" diyip dursam da yapamıyorum. buradan erkeklere sesleniyorum; izlemeyin olm bu seriyi! güzel seri ama izlemeyin.
  • altıncı bölüm sonu efsane oldu. yeminle gülmekten sandalyemden düşecektim neredeyse. zavallı suna. :)
  • shoujo olarak tanımlamakta güçlük çekiyorum gerçekten çok farklı ve komik bir konusu var . yine de her bölüm kötü dişi karakter gelip takeo ve yamatonun arasını bozacakmış da konu birden klişe bir shoujoya dönecekmiş gibi hissetmekten kendimi alamıyorum.

ayrıca suna karakteri biraz ön plana çıkarılsa hiç fena olmaz
  • sıradan bir olay akışı olmayan, çok eğlenceli shoujo anime.
    gekkan shoujo nozaki-kun'dan sonra nihayet farklı bir shoujo ile karşılaştığım için çok mutluyum. bitmesin diye ne kadar üzülsem de biliyorum ki nozaki-kun gibi çabucak bitip yine bizi yeni sezon gelir mi gelmez mi arayışlarıyla baş başa bırakacak. komedi sevenler mutlaka şans verin.

--- spoiler ---

daha önceyi kimseyi öpmediğinden dolayı, kız arkadaşına da rezil olmak istemeyip pratik yapayım diye düşünürken araya streç film çekip kankasına yumulan başka bir manyak var mıdır? ah takeo-kun, fazla sevimlisin.
    --- spoiler ---
  • her bölümü bir öncekinden daha güzel olan anime. resmen gözyaşları içinde seyrediyorum. ama gülmekten xd
  • öyle abartılmayacak ve aynı zaman sıradan shoujo animelerin bir tık üzerinde olan anime. öyle vakit geçirmek için güzel bir yaz animesi fakat öyle arc episodelar felan beklemeyin. öyle sıradan slice of life tarzı gidiyor, izliyoruk bizde.

--- spoiler ---

takeo kardeş iyi hoşta bazen gereksiz abartıyolar gücünü. anladık çita gibi hızlısın, ayı gibi güçlüsün, süpermenden bi tık aşağıdasın da, kardiş yeter ya, o kadar da değil. bazen bayıyosun yani.
    --- spoiler ---