şükela:  tümü | bugün
  • amerika birleşik devletleri'nin oregon eyaleti cornvallis şehrinde bulunuyor. temelleri cornvallis academy adı altında 1856 yılında atılan üniversite ismi zaman içinde değişmiş. en son 1961 yılında yapılan değişik ile de bugünkü halini aldı. üniversitenin mezunları arasında politika, spor ve iş hayatında başarıları tanınan bir sürü kişi mevcuttur. bu kişilerden türkler açısından en meşhuru hüsnü özyeğin'dir.
  • nedense tüm öğrencilerinin/ mezunlarının aşırı kaşar olduğu üniversite.
  • ekşi sözlük başlığının altında "neden böyle bir tanım var ki? başlığı açan yazar neyin derdinde acaba?" diye sorgulatan bir amerikan üniversitesidir. isminden de anlaşılacağı üzere oregon'dadır. university of oregon buna bin basar.

go ducks!!!
  • sadece tecrübe konuşuyor. nedense daha normal bir mezununa rastlamadım, alayı amerikan tikisi/kaşarı. nasıl reed college hipster ve sjw yuvasıysa, oregon state university'de kaşar yuvası.

edit: abi ayrıca go ducks nedir ya? amerikalı mısın sen. yok go ducks go tigers vs amerikalı olmayan birinden duyunca aşırı özenti ve itici geliyor, lütfen yapmayın.
  • epir denilen kıskanç, ağzı bozuk terbiyesizin okuyamadığı için üzüldüğü okul. merak etme dostum, bu zeka seviyesiyle almazlar seni zaten
  • mezunlarinin toplanip tomorrowman denilen yazara girdigi yer. baska aciklamasi olamaz
  • ahaha ulan tüm ekşi sözlük osu mezunu muymuş? sadece ufak bir gözlem yaptım ki, bunu civardaki hatta okuldaki insanlara sorarak bile teyit edebilirsiniz. osu kızları bile sosyal medyada kendilerini "slut, bitch " falan diye taglerken sizi ne kastı bu kadar anlamak mümkün değil :)