şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: şimdi reklamlar)

  bir nebze viral yazı olacak ama "bir arkadaşım ekolü" yalan bilgi içermesindense, direkt 1. kullanıcı olan bendenizin bir şeyler karalaması daha makbul olur elbet.

  4 nesildir çanakkale'de zeytinyağı üreten ailenin son jenerasyonu, yakın dostum özgür üzden'in girişimleriyle yakın zamanda piyasadaki yerini alacak olan zeytinyağı markasıdır. şahsıma minik bir hediye olarak gönderdiği "özel seri"sini deneyip son derece memnun kaldığımı da dipnot olarak belirteyim.

  detaylı bilgi için web site linki burada.

  gastronomika'dan da yüksek not aldığını şöyle belirtmekte fayda var elbet.
 • orfion markasi büyük dede mesleğini başka bir boyuta taşımaya çalışan özgür ve çerağ çiftinin projesiymis. web sitelerinde çok samimi bir paylaşımda bulunmuşlar. bi iki genç bu işe gönül vererek düzgün bir iş yaparak özel sektörden toprağa dönmenin derdindeler, pek çoğumuzun hayali yani. onlar için zeytinyağınin ne anlama geldiğini görüp okuyunca desteklemek için ben de bir sipariş verdim, marketlerdeki yağlardan çok daha keyifle yedim. o kadar anlamam yağdan ama samimi marka.

  https://www.orfion.com.tr/bizce-zeytinyagi/
 • etrafında yetişen yeşil bitkilerin rayihasını hissettiren, tatlı yakıcı bir tada sahip, şişesinden etiketine her ayrıntısına bayıldığım ödüllü zeytinyağı. dedelerin emeğiyle ortaya çıkmış ama şimdilerde cesur torunların omzunda yükseliyormuş; sırf bunun için bile çok sevdim orfion'u. zaten eskiyle yeninin ahengiyle sıkı bi sinerji oluştu mu başarı kaçınılmaz.
 • bugünlerde kampanyaları var. 5 lt teneke zeytinyağı kargosuyla 105,00 tl civarına kapıya kadar geldi. ürünleri zaten gayet başarılı. erken hasat - soğuk sıkım benim de favorim.
 • geçen günlerde londra ınternational olive oil competetions yarışmasında bronz madalya almış zeytinyağı. bu sene sirhada tanıştım kendileri ile şuan erken hasat zeytinyağlarını kullanıyorum müthiş lezzetli. tat ,aroma üstünlüğü yakıcılık ve acılık müthiş uyumu ile ilerde kendinden baya söz ettirecek .
  kısa bir not daha düşeyim ; iyi bir zeytinyağına ulaşmak için ne fabrikasyon ne de köylü üretimini tercih edin .üstün kaliteli zeytinyağı ancak ve ancak butik üretim tarzının hassasiyetleri ile mümkün. zeytinyağı gibi doymamış yağ asitlerine sahip bir ürünün çok hassas olduğu ve kolayca doymuş yağ asitlerine dönüşebileceğini ve yararlılığını kaybedeceğini unutmayın sevgili romalılar.
 • ilk olarak olgun hasat zeytinyağlarından denedim ve kokusu, tadı bana elimdekinin gerçekten zeytinyağı olduğunu farkettirdi<; sonrasında da erken hasat zeytinyağlarından aldım ve kolay kolay başka bir zeytinyağına geçiş yapmam uzun süreli. ufak kaçamaklar, değişik tatlar elbette olacaktır fakat misafir geleceği zaman sürpriz istemediğimde, kendi kendime macera aramak istemediğimde ya da ne bileyim çocukluğuma dönmek istediğimde kullanacağım zeytinyağıdır. 2 ay sonra öğrenci evinden anne evine gidişteki mutluluğu hatırlatıyor bana.

  edit: "uzun süreli" ile "ömürlük" arasındaki farkı anlayamayan nesle aşina değilim. tabi, genel olarak ülke ve içindekilerin olgunluk seviyesi dibe vurduğu için herkes karşısındakine "sen bilmiyorsun, en büyük erol büyükburç benim!" diyerek yaklaşıyor. evet arkadaşım, bu yaşıma kadar ilk defa zeytinyağı gördüm, daha önceden deneyimim, karşılaştırma yapabileceğim bir done de yok elimde ve zeytinyağına ev muamelesi yapıp "ömürlük" bakıyorum, uzun süreli kullanmayı düşünmek yerine. gerçekten, paylaşılan bir deneyim için bile "sen bilmiyorsun..." moduna geçildiyse eğer ülkede melisa otu, papatya çayı daha geniş kitlelere ulaştırılmalı, yetmezse passiflora, o da yetmezse atarax, eğer kronik hale geldiyse psikolog... *
 • zeytinyağı konusunda sonuç her sene değişeceğinden bi ömürlük tercihimi bu markadan kullanacağım demek pek de bu işlere hakim olmadığınızı gösterebilir, dikkatli olmakta fayda var.

  denemediğim bir marka olduğu için ayrıca ytd.
 • zeytinyağı gurmesi değilim. sağlığıma dikkat etmek istediğimden evde zeytinyağına geçmeye karar verdim. biraz araştırınca türlü türlü çeşitleri varmış. google'dan donanımhaber'e girdim. bu markayı çok övüyorlardı. donanımhaber'e girince ölücü gibi n11'den 5 lt'lik olanını aldım. gayet lezzetli tadı var. ben beğendim.