şükela:  tümü | bugün
  • zaten yanında bir şey yemeden çay içtiğinde bile mide bulantısından kıvranan bünyeyi, yanında ne yenirse yensin içildiğinde haşat eden çay. öyle kötü bir ot kokusu vardır ki, kokusundan bile etkilenir bünye.
  • rize'nin iklimi sebebiyle zararlı organizmalar yaşam bulamadığı için bölgedeki çay üretiminde pestisist kullanılmaz. dolayısıyla yapay gübre kullanılmadığı vakit çok rahat bir şekilde organik çay bu bölgede yetiştirilebilir. bildiğim kadarıyla ilaç kullanımına gerek kılmayan koşullar bir tek rize'de mevcut bundan hareketle izlenen politikalar hızlanırsa pek yakında yetiştirilen bütün çaylar organik olacak.
  • güzel içimi olan doğal çay çeşidi.

türkiye'de çayda hiç bir şekilde ilaç kullanılmıyor.

organik çayın normal çaydan 2 temel farkı var :

1. organik çayda suni gübre kullanılmıyor, organik gübre kullanılıyor.
    2. organik çay biraz daha yüksek kesimlerde yapılıyor. şehrin egzoz dumanı, çöp vs. gibi kirlerinden uzak oluyor.

ben bir markanınkini denedim ve beğendim.
  • denedim ve ona istinaden yazıyorum.

3 tane çay aldım rize'den. çaykur marka tabii ki. hatta şu çaykur ziraat denen yerden. dolum tesisi var sanırım. hani fabrika satış mağazası diyelim. 2 tane organik çay aldım. bunlardan biri hemşin organik diğeri ise rize organik idi. fiyatları ise hemşin 17.50 tl rize 17.00 tl idi. veya tersi. ağırlıkları 400 gr. 500 gr. değil ama. ulan çaykur sen de gittin 100 gr peşine düştün ya neyse. mühim değil. bir de hediyelik rize çayı aldım. o da 14.50 tl idi yamulmuyorsam.

satıcı eleman organik çayların ağızda burulma/acıma yapmadığını söylemişti. ben de yav he he diyerek pek önemsememiştim. fakat bu 3 günde önce organik çayları ve son olarak da hediyelik rize çayını denedim.

sonuç: organik çayların içimi kesinlikle çok rahat. ve benim sallamadığım eleman doğru söylüyormuş. hediyelik rize çayı gibi ağızda bir acıma veya burulma hissi olmuyor.

asıl bergamutlu ve organik bir çay yaparlarsa benim gibi insanlar ölene kadar o çayı içebilir. duy beni çaykur!
  • 153 gr’ı 10 küsur liradan satılıyor.
    organik alabilmek için bütçenizi minimum üç ile çarpın. olması gerekenin fahiş şartlarda eriştiği mutfaklarda, alabildiklerimizle yemek hazırlayıp instagrama şu başlıkla atarız artık.
    bizim evde kanser keyfi