şükela:  tümü | bugün
 • içerisinde kimyasal yada g.d.o. bulundurmayan ekmek türü; tanımımızı yaptıktan sonra bu ismi kullanan arkadaşlara sormak isterim ki, organik olmayanı da mı var bu ekmeğin ? lütfen kimya 101 derslerinizden organik kelimesinin anlamını öğreniniz ve de sonra kullanınız.
 • bilindiği veya çok da bilinmediği üzere istanbul halk ekmek'in böyle bir ürünü mevcut. ekşi maya ile yapılmış, yoğun, içinde organik tam buğday unu, deniz tuzu, ekşi maya ve su dışında hiçbir madde bulunmadığını iddia ediyor. organik olma iddasına dair de sertifikası olduğu yazılmış paketin üstünde. tadı bence harika, hafif ekşimsi ama çok değil, ki lezzetini sağlayan da bu sanırım. 500 gramlık paketi 2 tl carrefour'da. halk ekmek büfelerinde daha ucuzsa bilmiyorum ama diğer markaların şişirilmiş ekmeklerinden daha ucuz sanki. yumuşacık bir ekmek değil, hafif sert. doğal maya kullanılmasından ve katkı maddesi olmamasından kaynaklanıyor sanırım. türkiye'de satılan en iyi fabrikasyon ekmeklerden biri olabilir.

  http://www.ihe.com.tr/ekmek_saf.asp
 • istanbul halk ekmek tarafından üretilen, şaşırtıcı biçimde türkiye'de üretilen en kaliteli ekmeklerden biridir.

  yani seri üretimle elde edilen ekmekler kategorisinin en iyisidir, iyi bir ekşi maya ekmeğine en yakın fabrikasyon ekmek budur istanbul'da bulabileceğiniz.

  kesinlikle kızartılmış olarak yemeli, ekşi maya ekmeği zaten başlı başına bir yemek olduğundan zeytinyağına banmak yeter ama yanına eşlik etsin diye birşey lazım olursa:

  biraz süzme yoğurdu çok az sarımsakla aromalandırın, üzerine ufak ufak dograyıp sızma zeytinyağında kızarttığınız arnavut biberlerini yağıyla beraber dökün, tabii acıyla arası iyi olan ev rockyleri için bu tarif.
 • ağır bir ekmek, bir tanesi yarım kilo geliyor boyut olarak da öyle büyük bir şey değil. ekşi mayanın tadı hemen hissediliyor. köyden ekmek getirirdik yazın, onları andırıyor çocukken sevmezdim ama şimdi delisi oldum, inebolu da hemen hemen tüm fırınlar ekşi mayadan yaparlardı ama şimdi tek tük kaldı, katkı maddeleri çıktı mertlik bozuldu.
  ama ekşi seviyorsanız kesinlikle deneyin, paketi halk ekmek büfelerinde 2 tl. fırında satılan ekmeklerle aynı fiyata geliyor.
 • yenilebilecek en sağlıklı ekmektir.

  2 yıl sonra gelen edit: william davis'in buğday göbeği kitabını okuduktan sonra fikrim değişti. bu da dahil günümüzdeki hiçbir ekmek sağlıklı değil. rafine edildikleri ve karbonhidrat oranı yüksek olduğu için hepsi zararlı. severek tükettiğim bu ekmeği hayatımdan tamamen çıkarmak zorunda kaldım. size de öneririm. ekmeğin sağlıklısı yok arkadaşlar. kepeklisi çavdarlısı organiği şusu busu hepsi aynı. biri diğerinden daha az zararlı ama toplamda hepsi zararlı ve vücut için gereksiz besinler.
 • içeriğinde katkı maddesi olmaması ile cezbeden leziz ihe ürünü. carrefourlar * ve migroslarda * 2 tl'ye satıyor. fiyat / performans oranı çok yüksek.
 • kizartildiginda feslegen,sarimsak aromasiyla muazzam bir yemek baslangici(starter) olabilir
 • ihe'nin en müthiş ürünü olabilir. mayanın o mayhoş tadı yüzünden kaç kez önümdeki yemeği bırakıp ekmeğe dadandığım oldu. fiyatı da böyle bir ürün için oldukça ucuz.