şükela:  tümü | bugün
 • taa nectarın kapanmasından beri süre gelen şampuan arayışımın son noktası. neler geldi, neler geçti, sanırım bu kez doğru şampuanı buldum.
 • firmasının dediğine göre organik şampuan markası. şampuanlarını yağlı saçlar için diye ayırmazlar da kakaolu, shea yağlı besleyici, yoğurt ve salatalıklı (bkz: cacık), vanilyalı düzleştirici şampuan gibisinden ayırırlar. neredeyse bütün şampuanları süper kokar, bir dahaki yıkamaya kadar da koku kalır. onun dışında da öyle aman aman bir numarası yok. o kadar para (28,50 tl) verene kadar başka bir sürü şampuan var alabileceğiniz.
 • saçlarımı yumuşacık yapan güzel kokulu şampuanlara sahip firma, kesinlikle çok çok başarılı. macademia yağlı saç kremi gerek yapısı gerek kokusu olsun kalbimi kazandı. ancak bu ürünler normalde 7-8 euroya satılıyorken türkiye'de 30-40, hatta bazı ürünlerde* 50 liraya satılıyor olması insanın tadını kaçırıyor. (bkz: adaletin bu mu dünya)
 • dokulmeyi azaltici arganli sampuaninin ciddi etkisi gorulmus, memnun kalinmistir.
 • bana mı iyi gelmiştir yoksa genelde de aynı etkiyi bırakır mı bilmiyorum ama biotin&collagen çeşidinden inanılmaz memnun kaldığım şampuan. boyalı olmasından ve sıklıkla havuz-deniz suyuna maruz kalmasından dolayı saçmalaşan saçlarım sayesinde resmen yola girdi. bir sürü farklı marka, farklı çeşit saç kremi denedim ama hiçbiri ile saçım bu kadar kolay taranıp, yumuşak olmamıştı. sanırım artık vazgeçilmezim olur.
 • 4 aydır düzenli kullandığım şampuan ve saç kremi markası. sanırım lanetlendim ve artık başka marka kullanamayacağım. teker teker tüm çeşitlerini deniyorum ama başlangıç olarak awapuhi ginger shampoo ve conditioner'ı öneriyorum, bebek saçı gibi yumuşacık yapıyor. saç kremini almanız çok şart değil, fazla bi numarasını görmedim.

  güncelleme: coconut water çeşitlerinden memnun kalmadım. banyo sonrası saçlarım düğümleniyor resmen, saç kremini de bolca kullandığım halde. belki de sorun onda değil bendedir.
 • uzun yıllardır john frieda kullanan ve oldukça da memnun kullanan biri olarak hadi bir değişiklik olsun diye biotin & collagen türünü kullanmaya başladım.

  2 haftadır saçlarımı temiz hissetmiyorum, temiz hissetmeyi geçtim saçlarım kurumuyor bile. yapış yapış, iğrenç bir his bırakıyor. öyle aman aman bir faydası da yok. kokusu güzel evet ama sadece kokusu için de kullanılacak gibi değil.
 • arganlısından yazıyorum, saçlarım sonunda kendini toparladı. banyodan sonra nasıl dökülmez uzun saç ya, hayretle izliyorum efendim. güzel indirimler oluyor analar günü babalar günü vs aracılığıyla, kaçırmayana büyük hayırlar vardır. sonra çok pahalı diye ağlanmamalıdır.
 • her ne kadar organik olduğunu iddia etse de içerik listesi o kadar da masum olmayan şampuan. geçenlerde yüzde 50 indirimle bulunca biotin and collagen olanını aldım. yapısı çok acayip jöle gibi. elime alıp saçıma sürdüğümde baya böyle jöle gibi kaldı epey bir su tuttuktan sonra köpürdü. şimdi düşününce acaba bozuk falan mı diye de endişelendim hatta. neyse. kokusu çok güzel. şişesi çok sert ama üründe kıvamlı olunca sıkması eziyet olacak gibi sonlara doğru. temizlemesi falan güzel gibi şimdilik ama asıl fiyatı olan 50 lirayı haketmiyor bence. ya da ben o fiyattan almam öyle diyeyim.

  edit: ilk kutumun sonlarındayım ve cidden çok güzel bir şampuan olduğuna karar verdim. uzatma kısmını bilemeyeceğim zira 1 sene evvel saçımı kısa kestirdim ve o gün bugün uzamıyor saçım nedense. zaten şampuanın saç uzatabilmesi bana pek olası gelmiyor. ama dolgunluk olayı doğru. 24 saatten sonra hızla yağlanıp sönen saçımı epey adam etti. yağlanma biraz azaldı ve saçlarım kafama yapışmamaya başladı. fakat dediğim gibi şişe acayip sert bir plastik. ürün de jöle kıvamında. çıkmıyor arkadaş helak oluyorum sıkmaya çalışırken. bu şampuanla devam edeyim diyorum ama bu kullanım zorluğu yüzünden almayabilirim de. ellerimde sinir sıkışması var zira ve bu kadar eziyete katlanamıyorlar.
 • yaklaşık 7 aydır biotin & collagen versiyonunu kullanıyorum ve malesef şu an saçlarımı tanıyamaz hale geldim. ilk başlarda iyi geldiğini, hızlı uzattığını düşünüyordum, hatta saçlarım dolgunlaşmıştı ve pırıl pırıldı. ben de memnundum ama şu an görüyorum ki resmen saç yapımı değiştirdi. ince telli saçlarım kalınlaştı ve kupkuru oldular. görünüşü bile sağlıksız artık..

  yukarıda da söylendiği gibi içeriği de masum değil zira silikon içeren bir madde var.
  başka markaya geçiyorum inşallah toparlarım..