975 entry daha
  • bomboş film olmuş. bir şans vermek istedim. zaten uzun zamandır sinemaya gitmiyordum. organize işler 1.filmini çok sevmiştim buna da şans vereyim dedim. ama yok olmamış olmamış. artık şuna bi açıklık getirelim bensu soral çok kötü bir oyuncu. neden ısrar ediyorsunuz? tamam güzelliğine eyvallah ona diyecek tek kelimem yok ama oynayamıyor. kıvanç tatlıtuğ kendi kalıbının dışına çıkmış ama çok zorlama bir tip olmuş oyunculuğuna bayılamadım. gerçekten hayal kırıklığı bir film olmuştur. ezgi molayı severim ama oyunculuğunu beğenmiyorum hep bir kasıntılık var. koskoca filmde favorim boğulan teyze o kadar.

türk filmi bundan öteye gidemeyecek maalesef. yapamıyoruz, olmuyor. hep aynı kalıplar içinde aynı yerlerde aynı çekim açılarında debelenip duruyoruz. türk dizisi izlemeyi çok uzun zaman önce bırakmıştım. artık türk filmlerine de sıra gelmiş. bir tanesine vay be ne güzel film diyeyim ya. 15 sene önce gittiğim filmle bu sene gittiğim film arasında sadece hd farkı vardır. oyunculuklar bile aynı.

velhasıl beğenmediğim filmdir.
  • yılmaz baba'nın "bir şans vermek isteyenler" sayesinde belini doğrulttuğu film.
  • yarın gitmeyi düşünüyorum, burada yorumları okuduktan sonra hevesim kaçtı ama yinede bir şans vericem değerli zamanından.
  • devam niteliği taşıdığı için, önceki filmle karşılaştırıp 'çok da güldürmedi' diyoruz. ilk filmde özgünlük taşıyan bi' alt metin, karakterler, mekanlar vardı. ikincisinde net diyaloglar arasında bir boşluk var. ezgi mola ve kıvanç tatlıtuğ gibi iki güzel komedi çıkaracak oyuncu varken, biraz sönük kalmışlar. asım noyan karakterini ön plana çıkartıyor neredeyse tüm karakterler, evet en hilekar en yalancı o, ama bunu seyirciye hala bir önceki özgünlükte, üzerine bir şey katmadan, daha az orijinallikte verince, tüm hikaye derinliğini yitirmiş. yılmaz erdoğan'ın özgün yazısını, derinliğini fark edersiniz, bu olmamış olmayabilir ama hemen karalayıp vazgeçmekten mantıksız geliyor bana. ayrıca net çekimleri efsane, kovalama sahneleri diğer türk filmlerine göre çok iyi.

mutlaka gidin. beğenmediğiniz yönleri yazın. sözlükte internet çağında yeterince eleştiri yapmayı bilmeyip olmamış diyerek tüm emeği çöpe atabileceğini sanan çomarlar var yeterince.
  • özetle; çok basit . film demeye utanırım.
  • sinemaya bakış açısı itibariyle yılmaz erdoğan’ın da cem yılmaz’la aynı yanlışa düşmeye başladığını gördüğümüz film.

kostüm, mekan, çekim tekniği, görüntü yönetmenliği vs. gibi teknik konularda içlerine sinince iş tamam sanıyorlar. iyi bir hikayen yoksa, senaryon sağlam değilse teknik açıdan harikalar da yaratsan ya da oyuncuların dört dörtlük de oynasa olmuyor ve olmayacak da.

ilk defa bir yılmaz erdoğan filmini ikinci kez izleme ihtiyacı duymayacağıma eminim.
  • kıvanç tatlıtuğ oyunculuğuna güvenip gitmiştik gerçekten sadece ona güvenilir miş onu anladık çıktık.
  • tolga çevik’in geçen 13 yıl sonunda çok usta bir hırsıza evrilmesi çok güzel olabilirdi diye düşündüğüm film.
    kıvanç tatlıtuğ’un göbeği bile bensu soral’dan daha iyi oynamış.
  • komedi filminde şiir var. erdal tosun' u anmak güzel ama filmin ' hava' sına pek uymamış.
    hem ' komedi filmi ' komik değil. tüm filmi bir kaç tebessümle izledim. ' sarı saruhan' ın gülmesi dışında komik bir şey bulamadım. üstelik komedi filmin de pastoral istanbul manzarası izlemek de tuhaf, adama hüzün veriyor, gülmek için gittiğimiz filmde. helikopter çekimlerinden bahsetmiyorum. güneşin batışı, tek başına balık tutan adam. ' bir zamanlar anadolu da 2' mı organize işler mı?

ilk filmin hatırı için gitmiştim. sarı saruhan , müslüm den ; bahadır, süpermen den ne kadar komikse, sazan sarmalı da ilk filmden o kadar komik işte.

fakat ' komedi filmi ' tanımını karşılamamasına rağmen yani pek güldürmesede , vakit geçirmek için izlenebilir, gülmedim ama sıkılmadım da izlerken. 10 üzerinden 4 veririm.

ayrıca, yılmaz erdoğan yönetmenlik yapmayı bırakmalı. en azından komedi filmi yönetmesin. ses tonunu değiştirmeli, her repliği ' bedirhan gökçe' tadında. mükremin çıtır ' ın hatırı dolmak üzere.
  • film eğlenceli ve genel anlamda komik ayrıca yılmaz erdoğan ezgi mola'yı ağzından öpüyor..kıvanç tatlıtuğ da çok iyi oynamış..
1523 entry daha
hesabın var mı? giriş yap