şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1039 entry daha
 • bomboş film olmuş. bir şans vermek istedim. zaten uzun zamandır sinemaya gitmiyordum. organize işler 1.filmini çok sevmiştim buna da şans vereyim dedim. ama yok olmamış olmamış. artık şuna bi açıklık getirelim bensu soral çok kötü bir oyuncu. neden ısrar ediyorsunuz? tamam güzelliğine eyvallah ona diyecek tek kelimem yok ama oynayamıyor. kıvanç tatlıtuğ kendi kalıbının dışına çıkmış ama çok zorlama bir tip olmuş oyunculuğuna bayılamadım. gerçekten hayal kırıklığı bir film olmuştur. ezgi molayı severim ama oyunculuğunu beğenmiyorum hep bir kasıntılık var. koskoca filmde favorim boğulan teyze o kadar.

  türk filmi bundan öteye gidemeyecek maalesef. yapamıyoruz, olmuyor. hep aynı kalıplar içinde aynı yerlerde aynı çekim açılarında debelenip duruyoruz. türk dizisi izlemeyi çok uzun zaman önce bırakmıştım. artık türk filmlerine de sıra gelmiş. bir tanesine vay be ne güzel film diyeyim ya. 15 sene önce gittiğim filmle bu sene gittiğim film arasında sadece hd farkı vardır. oyunculuklar bile aynı.

  velhasıl beğenmediğim filmdir.
 • yılmaz baba'nın "bir şans vermek isteyenler" sayesinde belini doğrulttuğu film.
 • yerden yere vurulacak kadar kötü bir film değil. bir daha izler miyim? sanmiyorum.

  zaman geçirmelik eğlenceli bir film .
 • yılmaz erdoğan’ın berbat ötesi filmi.
  filmin iki yerinde güldüm sadece. gerisi zaten hep acıtasyon, duygusal tema felan. bu bir komedi filmi ama? ne yapsak zaten izleniyor mantığında oldukları için böyle boş yapımlara maruz kalıyoruz sürekli. ayrıca şu başroldeki pavyondan fırlama kadının oyunculuğu da mide bulandırıcı. puanım: 4/10.
 • fazla bir anlam ve derinlik aramadan, eğlenmek ve iyi vakit geçirmek için izlenebilir. biz güldük. sözlükte hiç gülmeyen de var . o yüzden gidin veya gitmeyin diye bir tavsiye veremeyeceğim.
 • sinemaya bakış açısı itibariyle yılmaz erdoğan’ın da cem yılmaz’la aynı yanlışa düşmeye başladığını gördüğümüz film.

  kostüm, mekan, çekim tekniği, görüntü yönetmenliği vs. gibi teknik konularda içlerine sinince iş tamam sanıyorlar. iyi bir hikayen yoksa, senaryon sağlam değilse teknik açıdan harikalar da yaratsan ya da oyuncuların dört dörtlük de oynasa olmuyor ve olmayacak da.

  ilk defa bir yılmaz erdoğan filmini ikinci kez izleme ihtiyacı duymayacağıma eminim.
 • tolga çevik’in geçen 13 yıl sonunda çok usta bir hırsıza evrilmesi çok güzel olabilirdi diye düşündüğüm film.
  kıvanç tatlıtuğ’un göbeği bile bensu soral’dan daha iyi oynamış.
 • komedi filminde şiir var. erdal tosun' u anmak güzel ama filmin ' hava' sına pek uymamış.
  hem ' komedi filmi ' komik değil. tüm filmi bir kaç tebessümle izledim. ' sarı saruhan' ın gülmesi dışında komik bir şey bulamadım. üstelik komedi filmin de pastoral istanbul manzarası izlemek de tuhaf, adama hüzün veriyor, gülmek için gittiğimiz filmde. helikopter çekimlerinden bahsetmiyorum. güneşin batışı, tek başına balık tutan adam. ' bir zamanlar anadolu da 2' mı organize işler mı?

  ilk filmin hatırı için gitmiştim. sarı saruhan , müslüm den ; bahadır, süpermen den ne kadar komikse, sazan sarmalı da ilk filmden o kadar komik işte.

  fakat ' komedi filmi ' tanımını karşılamamasına rağmen yani pek güldürmesede , vakit geçirmek için izlenebilir, gülmedim ama sıkılmadım da izlerken. 10 üzerinden 4 veririm.

  ayrıca, yılmaz erdoğan yönetmenlik yapmayı bırakmalı. en azından komedi filmi yönetmesin. ses tonunu değiştirmeli, her repliği ' bedirhan gökçe' tadında. mükremin çıtır ' ın hatırı dolmak üzere.
 • filmden çıkalı bir buçuk saat oldu.
  genel olarak filmle alakalı izlenimlerim bazı yerlerde güldürse de çok ahım şahım bir karın ağrıtacak bir durum olmadığını söyleyebilirim.
  kıvanç rolüne iyi hazırlanmış ve hakkını vermiş diyebilirim. onun dışında diğer oyuncu arkadaşlar için bu kadar iyi olmadıklarını yani onun kadar bir performans ortaya koymadıklarını düşünüyorum. ortalama diyeyim , hak yemek gibi olmasın .
  konu güzel seçilmiş aslında güzel bir noktaya parmak basılmış ve senaryonun işleyişi de beni gayet de filmin içinde tuttu.

  puan verecek olsam 10 üzerinden 7 derim.
 • ya bu cem yılmaz mış yılmaz erdoğan mış bu adamların baştan sağma iş yapacaklarını düşünmüyorum. özen gösteriyorlardır ama bu herifler aynı ülke gibi çoraklaştılar, ellerinden bu kadarı geliyor dahası değil. çünkü artık eleştiri yapabilme yetenekleri yitiriyorlar. eğer konjonktür değişmezse bundan sonra yapacakları her film diğerinden kötü olacaktır.
1109 entry daha