• sinemaya bakış açısı itibariyle yılmaz erdoğan’ın da cem yılmaz’la aynı yanlışa düşmeye başladığını gördüğümüz film.

kostüm, mekan, çekim tekniği, görüntü yönetmenliği vs. gibi teknik konularda içlerine sinince iş tamam sanıyorlar. iyi bir hikayen yoksa, senaryon sağlam değilse teknik açıdan harikalar da yaratsan ya da oyuncuların dört dörtlük de oynasa olmuyor ve olmayacak da.

ilk defa bir yılmaz erdoğan filmini ikinci kez izleme ihtiyacı duymayacağıma eminim.
  • kıvanç tatlıtuğ oyunculuğuna güvenip gitmiştik gerçekten sadece ona güvenilir miş onu anladık çıktık.
  • tolga çevik’in geçen 13 yıl sonunda çok usta bir hırsıza evrilmesi çok güzel olabilirdi diye düşündüğüm film.
    kıvanç tatlıtuğ’un göbeği bile bensu soral’dan daha iyi oynamış.
  • komedi filminde şiir var. erdal tosun' u anmak güzel ama filmin ' hava' sına pek uymamış.
    hem ' komedi filmi ' komik değil. tüm filmi bir kaç tebessümle izledim. ' sarı saruhan' ın gülmesi dışında komik bir şey bulamadım. üstelik komedi filmin de pastoral istanbul manzarası izlemek de tuhaf, adama hüzün veriyor, gülmek için gittiğimiz filmde. helikopter çekimlerinden bahsetmiyorum. güneşin batışı, tek başına balık tutan adam. ' bir zamanlar anadolu da 2' mı organize işler mı?

ilk filmin hatırı için gitmiştim. sarı saruhan , müslüm den ; bahadır, süpermen den ne kadar komikse, sazan sarmalı da ilk filmden o kadar komik işte.

fakat ' komedi filmi ' tanımını karşılamamasına rağmen yani pek güldürmesede , vakit geçirmek için izlenebilir, gülmedim ama sıkılmadım da izlerken. 10 üzerinden 4 veririm.

ayrıca, yılmaz erdoğan yönetmenlik yapmayı bırakmalı. en azından komedi filmi yönetmesin. ses tonunu değiştirmeli, her repliği ' bedirhan gökçe' tadında. mükremin çıtır ' ın hatırı dolmak üzere.
  • film eğlenceli ve genel anlamda komik ayrıca yılmaz erdoğan ezgi mola'yı ağzından öpüyor..kıvanç tatlıtuğ da çok iyi oynamış..
  • filmden çıkalı bir buçuk saat oldu.
    genel olarak filmle alakalı izlenimlerim bazı yerlerde güldürse de çok ahım şahım bir karın ağrıtacak bir durum olmadığını söyleyebilirim.
    kıvanç rolüne iyi hazırlanmış ve hakkını vermiş diyebilirim. onun dışında diğer oyuncu arkadaşlar için bu kadar iyi olmadıklarını yani onun kadar bir performans ortaya koymadıklarını düşünüyorum. ortalama diyeyim , hak yemek gibi olmasın .
    konu güzel seçilmiş aslında güzel bir noktaya parmak basılmış ve senaryonun işleyişi de beni gayet de filmin içinde tuttu.

puan verecek olsam 10 üzerinden 7 derim.
  • ya bu cem yılmaz mış yılmaz erdoğan mış bu adamların baştan sağma iş yapacaklarını düşünmüyorum. özen gösteriyorlardır ama bu herifler aynı ülke gibi çoraklaştılar, ellerinden bu kadarı geliyor dahası değil. çünkü artık eleştiri yapabilme yetenekleri yitiriyorlar. eğer konjonktür değişmezse bundan sonra yapacakları her film diğerinden kötü olacaktır.
  • gelecek cumartesi gitmeyi düşündüğüm ama yine sözlükte ki olumsuz yorumlar nedeniyle vazgeçmenin eşiğine geldiğim film.
  • ilki en sevdiğim filmler arasında olduğu için ikincisi bende çok heyecan uyandırmıştı. beklentimin %90ını karşıladı diyebilirim. yılmaz erdoğan antipatim de bir miktar azaldı. kıvanç tatlıtuğ çok başarılıydı. ata demirer'e doyamadık. umarım üçüncüsünü de görürürüz be.
  • düşük beklenti ile girdiğim sinema salonundan, memnun ayrılmamı sağlayan sinema filmi. o kadar çok uydurma komedi filmi çekiliyor ki, bu onlardan biri değil.

özellikle kıvanç tatlıtuğ'un oynadığı karakteri çok beğendim, orjinal bir karakter olmuş. kendisi de çok iyi canlandırmış.
hesabın var mı? giriş yap