• --- spoiler ---
    konuk oyuncu ata demirer'in şivesiyle sırrı süreyya önder'e selam çaktığı hatta senaristin sırrı süreyya önder'e geveze dediği film olmuştur gıyabında.swh
    --- spoiler ---
  • netflixden kaç para aldılar acaba
  • ben hayatımda bu kadar vasat bir film belki 3 belki 4 kere izlemişimdir. bu nedir arkadaş? dalga mı geçiyorsunuz? bok gibi senaryo. bok gibi oyunculuklar. bok gibi kurgu. bok gibi çekim. kısacası bok gibi bir film.
  • çok eğlenceli olan ama bekleneni veremeyen film. insanlar ilki gibi bir efsane bekliyordu ve haliyle beklenti büyük olunca olmadı yani...

karakterleri çok güzel gerçekten. bi ezgi mola'ya biçtikleri rol biraz sırıtmış bence. kıvanç tatlıtuğ ise oynamış yani. ahmet mümtaz taylan, ata demirer falan haliyle rolün hakkını veren isimler.

--- spoiler ---

cihan talay'ın şaşkın olmayan bir yüz ifadesi olacak mı acaba merak ediyorum. yeni bkm ekibinin oynadığı filmde bensu soral'ın karşısına çıkardıkları arkadaş şapşal aşık rolünde iyiydi ama siz adamı kahraman yapana kadar... azıcık tutarlılık olsa iyiymiş.

bensu soral'ı ise beğenmedim ben.
    --- spoiler ---

çerezlik bir film. arka planda öyle çokta kilitlenmeden izlenebilir. klişe bir türk komedi filmi olmuş.
  • bok gibi bir film. netflix'de izledim. bu asım denen herifin ailesi ve çevresini türkiye topraklarını gezdim ama ben hiç görmedim, olduğunu da zannetmiyorum. türk kültürüne o kadar uzak ki film. resmen sıçmışlar. sıvamışlar. adeta herifler küba'da yaşıyormuş gibi davranışlar falan. olmamış. o tarz gömlekleri giyen son adam 1999 yılında gözlerini yumdu sayın yılmaz erdoğan sen nerde yaşıyorsun be adam? karagümrük, gültepe, hacıhüsrev, sarıgöl, birçok gayrimeşru semt gördüm, ama bu adamların yaşadığı hayat gibi bir hayat hiç daha hayatımda görmedim. burası medellin mi o gömlekler ne allah aşkına bilader ya. o kızların dans etmesi falan tamam romen mahallerinde gördük, (samatya, kuştepe) ama film türk kültüründen epey uzakta. ve bombok bir film... boşuna vaktinizi kaybetmeyin. izlemeyin.
    ayrıca sinemada sansür yasası.
  • mekan seçimleri, istanbul'u yaşatması ile keyif veren, çok güzel bir film.
    yemek yiyip sonra da gece kulübüne çıktıkları mekan neresi bilen varsa yeşillendirmesini rica edeceğim.
  • netflix’ten izleyince neyseki sadece 2 saatinizi çalan film.

sinemaya gitseniz min. 4 saate mal olacaktır. artı olarak da min. 40 tl de gider yaratacağını düşünürsek gerçekten karalar bağlamayı gerektirebilir.

yeni çok güzel hareketler bunlar ekibinin reklamını yapmak için dizi bölümü gibi film çekmişler. komedi filmi denebilir mi bilemedim biraz değişik bir film olmuş. 4 kişi ailecek izleyelim dedik bi yerden sonra neyse buraya kadar geldik bakalım diye diye filmi bitirdik. aslında hiç sevmememe rağmen ilerlete ilerlete film izledim.

vaktinizi bu film ile öldürmemenizi tavsiye ediyorum.
  • beğenmedim ama beni en çok güldüren karakter kıvanç tatlıtuğ oldu.
    sezar’ın hakkı sezar’a.
  • burad yazılanları okuduktan sonra beklentilerim dip seviyede izlediğim film. sonrasında anladım ki ekşici piçlere birşey beğendirmek imkansız.

ilk film de konu yoktu oğlum lan. o filmin gerisinde kalması zaten imkansızdı. bu filmde bayağı bir senaryo var.

ezgi mola'nın oyunculuğuna laf eden olmuş. hakikaten geri zekalı lan bunlar. sırf memler zaten başlı başına bir oyunculuk sergilemiş. 1,50 boyunda tos toparlak hatun işte oyunculukla zaten adından söz ettirir. onu da becermiş. memeler de bayağı yardımcı olmuş.

yılmaz erdoğan bayağı oynuyor işte. mimikler jestler filan. ayrıca ben olsam aynı şekilde en çok para kazanacağım formul neyse onu uygulardım. ister netflix e satar ister kendim torrente yüklerim. elin korelisi gelecek mısır cipsini benim payımdan fazla tutacak yok öyle yağma.

kıcanç reyiz sana ayrı laflar hazırladım. lan oğlum sen manyakmısın? neden burada harcanıyon sen. git iki yabancı filmde oyna. ecnebi karıların aklını al. düş artık şu türl kadınının yakasından. rolün kendini tekrarlayan basit bişey olsa da çok aşmışsın karakteri. helalin var.

yılmaz erdoğanın kızını oynayan hatun yolun açık olsun.

damadı rolündeki genco. role çok yakışmışsın. inşallah özel hayatında bu kadar saf değilsindir. bende o kadar inandırıcı oldu.

filme notum 7,5 ezgi molanın memelere de notum 9. ona ayrı entry girmek lazım.
hesabın var mı? giriş yap