• komedi filmlerine gereksiz acitasyonlar girince film bozuyor arkadaş bir yapamıyoruz bunu. gereksiz kızıyla duygusallık, çatışma sahneleri gördük bence filmin başarısızlığınin sebebi bu. bunun güzel bir örneği için (bkz: click) izleyin komedi içinde duygusallık böyle olur.
  • öncelikle filmi izleyecek olanlar asla burdaki saçma yorumlardan etkilenmesin. bi yazılanlara bakayım dedim de siz ne beğenirsiniz ki zaten elitliğin zirvesinde muhteşem ötesi yazarlar, sizleri anlamak mümkün değil . saygı duyalım bari. zaten ilk filmin tadı yok cart curt masalıyla kurulup izledim filmi.tekrar diyorum etkilenmeyin . gayet ilki kadar eğlendim güldüm . sahneler , mekanlar , oyunculuklar hepsi de çok iyiydi . çok beğendim , sinemada da izlerim evde de izlerim.
    yani daha fazla ne bekliyorsunuz çok merak ettim gerçekten. yine sinirimi bozdunuz bayık troller.
  • yılmaz erdoğanın filmlerini genel olarak beğenirim ve çok anlamasam da daha sanatsal kaygılarla çekilmiş olduğunu düşünürüm. yeterince komik olmayan (-ki öyle bir iddiası da yoktu aslında) ekşi elmaları bile gayet beğenmiş biri olarak bu filmi pek beğendiğimi söyleyemem. köyceğizdeki çiftliği genişletmek için para lazım olmuş ve film çekmiş gibi geldi bana. zaten çghb2'nin de bu film vizyona girer girmez başlamsı da bu fikrimi destekliyor bence. birbirinin reklamını yapmışlar sanki.

bunun dışında genç oyuncuları başarılı buldum. damat ve nalburun oğlu bence iyiydi. kıvanç kardeş de sadece kadınların beğenmesi yetmez erkekler de beni beğenmeli diye düşünüp böyle işler yapıyor sanırım.

genel olarak ilk filmin çok çok altında kaldığını söyleyebilirim. sinemaya gitmeye gerçekten gerek yokmuş. netflixe vermekle -bizim adımıza- güzel bir karar vermişler.
  • oyuncularından yönetmenine ve senaryosuna kadar vakit kaybı olan film.
    ilk filmin yanında bu kadar rezil bir film yapılır. baştan sona kötü. nerede cem yılmaz, tolga çevik. mafya rolünde yetenek fakiri kıvanç tatlıtuğ resmen dökülüyor. ezgi mola çok yapay. hele nazlı'nın müstakbel eşini oynayan tip tam bir amatör. oyuncusundan yönetmenine kadar vakit kaybı olan film.
  • çok kötü mü? hayır. klasik bir son dönem türk komedi filmi. ötesi değil. ama birinci filmdeki o muhteşem istanbul atmosferinden eser yok. bir de şunu fark ettim; birinci filmde aslında filmi götüren supermanmiş. bu filmde olsa film kesinlikle sınıf atlardı. kıvanç'ın arada dozunu kaçırsa da oldukça orijinal olan karakteri ve birkaç iyi oyunculuk hatrına puanım 6,5/10.
  • filmde uc komik an var:
    (filmin genel akisini etkileyecek sahneler olmadiklari icin spoiler degillerdir)

1- ata demirer'in 'soyledikleri acayip dogru olan lakin bir o kadar da insani kitleyen gergin adam' tiplemesi => durum komedisi.
    2- saruhan'in 'baaah kufru birakali cok oldu adami hasta etme yavss... baaaaah' repligi => gozlem komedisi.
    3- taklaci ziya okan cabalar'in saruhan taklidi => taklit komedisi.

o guzelim sanat yonetmeninin cabalari ve produksiyonun fena olmayisina ragmen filmin geri kalani bir o kadar da vasattir. hele o nazli rolunu oynayan kizcagiz, senin hic arkadasin falan yok mu berbat bir oyuncu oldugunu soyleyen? hic utanmadin mi filmden sonra mesela? seni izlerken ben utandim. koskoca filmin icine tek basina sicmissin afedersin. tabi hatanin cogu sende degil, yilmaz erdogan'da.

velhasil butun beklentiyi berbat etmis bir filmdir kendileri. drone sahneleri de gereksiz uzun olmus.
  • özgür turhanın olması güzel olmuş
  • ilkinde bir hayat dersini, hayatın içinde bulunan o dramı esprili bir şekilde dile getirirken, ikinci filmde klasik baba kız trip ilişkilerini işleyip, filmi sürekli yavaşlatarak hatırda kötü bir film olarak kalacak olan devam filmi.
  • netflixte geçtiğimiz cuma günü yayınlanmaya başlamasına rağmen hafta sonunda 359.464 kişinin sinemalarda izlemesiyle beni şaşırtmış filmdir. ayrıca kıvanç tatlıtuğ’a saygı duydum, okan çabalar’ı beğendim.
  • ilk filmin büyük bir hayranı olarak, kadro seçiminden dolayı zaten pek umutlu olmadığım bu devam filminin, ilk filmin kalitesine yaklaşamaması açıkcası beni şaşırtmadı.
    ilk filmin bayrak adamları öner erkan ve tuncer salman gibi isimler neden yok.
    ilk filmde ekibin bir çekiciliği vardı, bu filmde ise rıza kocaoğlu‘nun sönük performansı, okan çabalar‘ın abartılı oyunculuğu ile ekip tüm cazibesini yitirmiş.
    tanıdığımız ve bildiğimiz yılmaz erdoğan bu gibi hatalara düşmezdi.

ilk filmin müziğinin tam olarak çalmaması da birçok şeyi özetliyor aslında. arkada melodi var ama şarkı çalmıyor hiç. filmde tam olarak öyle olmuş, ilk filmden izler var ama ilk filme ulaşamıyor hiç.

kıvanç tatlıtuğ‘un oynadığı sarı saruhan karakterinin tipi bariz bir şekilde tarık akan‘ın bıyıklı hallerini anımsatıyor.
    kıvanç tatlıtuğ‘un oyunculuğu büyük bir alkışı hakediyor bu arada, efsane iş çıkarmış.

ilk filmde birçok anlamlı ve duygusal sahne vardı. komedi bakımında ilk filme yaklaşamamışlar fakat drama konusunda da yaklaşamamışlar hiç.
    filmi çok yavan buldum maalesef, olmamış.
hesabın var mı? giriş yap