şükela:  tümü | bugün
 • dün akşama kadar dünyanın en büyük martavalı zannederdim. domates çorbasına bile orgazmik yazan adamlar vardı, dolayısıyla çorba içen insanları uzun süre izledim. öyle çığlık çığlığa çorbasını yiyen yoktu, hepsi naif insanlardı. ulan dedim, millet şehvetini bile içinde yaşıyor demek. pastanelere falan gittim, sözlükten okuduklarım kadarıyla profiterol mu ne, doruğa çıkarıyormuş. önce profiterolun ne olduğunu öğrendim, sonra bir kenarda bekledim. dört kişi farklı zamanlarda yedi ve birisi bile sarsılarak boşalmadı. acaba dedim, sözlükte yalan mı söylüyorlar? yiyeceği amacı dışında mı kullanıyorlar. aklıma böyle şeyler geldiği için sinirlendim kendime, sonuçta bu sitede yazılanların hiçbirisi doğru değildi.

  ve dün akşam, kahve dünyasında kahve içip hayatımın 1400. çarşambasını kutlarken, fondüsünü yerken çığlık çığlığa gelen kızı gördüm. göz göre göre orgazm olmuştu, demek ki sözlük efsanesi değildi bu martaval. vardı böyle bir şey; yine yanılmıştım. titremeleri devam ederken "sabırtaşı olsa çatlar" dedim. sakindim, kahveyi güzel yapmışlardı ama orgazm olacak kadar değil.
 • yoğurtlu sosa batırılmış doritos.
 • ortadan kesilip cekirdekleri chikarilmi$ kavunun icine doldurulan dondurma, ve bunun ustune bir miktar balli badem, bunlarin ustune dokulen bal+polen+ari sutu kari$imi, en uste krem $anti, ve bir adet kiraz...
 • bi oda dolusu patates kızartması
 • fırından yeni çıkmış sıcacık ramazan pidesi

  zöge: nasıl bir pide nefretidir bu arkadaşım neye dayanarak kötüledin bunu?
 • bende telaffuz edenlerin ağzına vurma isteği uyandıran sıfat tamlaması. orgazmik yiyecek ney ya?! orgazmik olan tek bir şey var, onu da söyletmeyin şimdi.
 • meyve bence. bugün keşfettim bunu, öğle yemeğinden sonra çileğimi yerken... (bkz: sözlük yazarlarının bugün öğrendikleri)

  mesela çilek diye bir şey var. kabak gibi de olabilirdi, brokoli gibi de, soğan veya turp gibi de, sunta veya plastik gibi de.. ama o öyle durmuş durmuş kırmızı benekli bir şey olmuş, acayip güzel kokusu olmuş, göz belerten bir tadı olmuş... öbür taraftan erik dediğin bambaşka bir tempo tutturmuş almış başını nereye gitmiş. üzüm top top olmuş şekerli olmuş da, portakalın ekşimtrak olacağı tutmuş. benim de sevgi pıtırcığı olacağım tuttu işte yemek masasında bunları düşüne düşüne, analyse this'teki robert de niro gibi gözlerim doldu durduk yere. ne güzel gezegende evrimleşmişiz lan biz. bi ne güzel evrimleşmişiz. o meyveleri yiyip sindirecek ağız bağırsak yapısı geliştirmişiz. ya bufalo olaydık? yan tarafta çilek var tarla tarla, kivisi muzu karpuzu çürüyüp gidiyo sen ot yiyosun paso. çok üzücü değil mi? ne kaçırdığını da bilmiyorsun hem de. hmm yeşil ot, oo daha yeşil ot, üff yemyeşil ot diye diye bitiyor ömrün. çitalara falan da üzüldüm sonra, tamam impalayı görünce benim de ağzım sulanıyor ama düşünüyorum sabah impala akşam impala bıkılır be! şöyle bi zeytinyağlı pırasa, bi elma istemez mi canın? zihni yönden en gelişmiş olduğumuz belli, eti sütü her bir şeyini yemeyi akıl etmişiz gezegenin. yokladım bir ağaç kabuğu işine girmemişiz. ona da iyi ki girmemizşiz zaten denemiştim hiç bir numarası yok.

  sözün özü, şimdiye kadar var olan orgazmik yiyecek listemi komple revize ediyorum. bir numaraya da yeni keşfettiğim deveci armutunu yerleştiriyorum. ritter sport marzipanı tahtından etti o eğri büğrü tipiyle.
 • midye dolma,kavurga ve biranin yaninda patates tava
 • anneannemin mantı
  annemin zeytin yağlı yaprak sarmasi
  teyzemin köfte çeşitleri
  ve halamın şekerparesi.
 • kek hamuru.

  annem kek yaparken o hamuru kek kalıbına dökmese, pişirmeden direk bana verse ben kaşık kaşık yesem diye fantazi yapıyorum resmen her seferinde...