şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biliyorsunuz nirvana, dünyaya dönük arzularından sıyrılmış insan-ı kamil/üst insanın bulunduğu mertebeye verilen ad. orgazm ise cinsel hazzın birkaç saniyelik doruk noktasına verilen ad. sadede gelelim: orgazm nirvanaya erişmenin (üst insan olma halinin) birkaç saniyelik ön gösterimidir. objektif ele aldığımızda nirvanaya ulaşmaktan çok uzak insanlar olarak bizler, dna'mıza "varılması gereken hedef" olarak kodlanmış nirvanayı, bu "yarım" halimizle birkaç saniyeliğine de olsa tecrübe etme arzusuyla yanıp tutuşmaktayız. ayrıca, nirvananın simülatörü olduğunu içgüdüsel olarak bildiğimiz orgazm deneyimini, ömrümüz ve sağlığımız müsaade ettiği ölçüde harıl harıl kovalamaktayız. kovaladığımız orgazm değil, nirvana aslında...

  orgazma ulaşan bireyin girdiği acayip şekiller, çıkardığı acayip sesler o bireyin nirvanaya uzaklık veya yakınlığının ölçüsüdür. örneğin orgazm esnasında hayvanların çiğ tabiatını anımsatan sekanslardan bir demet sunan insanın üst insanlığa uzaklığı, güneşin sonsuzluğa uzaklığı kadardır tespitini rahatlıkla yapabiliriz. evrenin özü olan "frekans"la tabir edecek olursak: nirvananın sonsuz enerjisi, bizim düşük frekanslı (hayvana daha yakın olan) enerjimizle birkaç saniyeliğine rezonansa girmekte ve böylece mevcut frekansımızın nirvana frekansına yakınlığı nispetinde orgazm tepkisi ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. hayvan tabiatına daha yakınsak kükreyecek, kamil insan olmaya daha yakınsak orgazmımızı daha sessiz sakin, daha iç deneyime yönelik, daha kendi halimizde yaşayacağızdır.

  nirvanayla birkaç saniyelik etkileşimde (orgazm) dahi insanı bambaşka bir şeye dönüştüren o frekans; artık alıp verdiği nefes haline gelmiş, tabiri caizse nirvananın kendisi olmuş kamil insanda en ufak bir aşırılığa sebep olmuyorsa, bu, o kamil insana niçin üstün insan dediğimizin açıklamasıdır. dinlediğiniz için teşekkür ederim.

  edit: birkaç yapısal düzenleme.
 • evet
 • (bkz: ben tatmin oldum)

  hiç bu kadar cuk oturmamıştı.
 • ne diyor bu değişik.
 • (bkz: çen noymal tyoll mu olduun?)

  otuzbiri de astral yolculuk zanneden müzmin ergenlerin nirvana anlayışından eğlenceli bir kesit.